У Холодному Яру провели першу смолоскипну ходу в пам’ять отамана Чучупаки

На Черкащині вперше провели смолоскипну ходу на честь головного отамана Холодного Яру Василя Чучупаки. 

Про це “18000” розповіли організатори заходу.

Хода відбулась 20 березня в Холодному Яру. Участь взяли пів сотні вихованців табору “Поклик Яру” віком від 14 років із Черкаської та інших областей. Молодь пройшла за маршрутом від місця загибелі головного отамана до його могили у селі Мельники. А в місцевому клубі учасники ходи переглянули фільм “Чорний ворон”, дотичний до тих подій.

Співзасновник ГО “Поклик Яру” й організатор смолоскипної ходи Павло Добротворський пояснив, чому постать Василя Чучупаки настільки важлива для України та її історії.

– Чучупаці на момент повстання було 24 роки. Людина у такому віці командувала загонами із близько шести тисяч повстанців. Його авторитет був непорушний більше ніж у 30 навколишніх селах. Можете собі уявити такі цифри? І ми хочемо підкреслити, що молоді люди реально здатні взяти на себе відповідальність приймати складні рішення у складному становищі, – розповів організатор ходи Павло Добротворський.

Додамо, Василь Чучупак – лідер повстанців Холодного Яру, учасник Першої світової війни, мав звання прапорщика. До того ж був інтелігентною людиною, вчителював у школі.  Загинув у Кресельцях під час засідки більшовиків. Щоб не потрапити в полон, Чучупак застрелився.

За словами засновників організації “Поклик Яру”, постать Чучупаки недостатньо відома в державі. Тож, аби відродити справедливість, вирішили започаткувати смолоскипний марш, який стане традиційним. Перш за все, така подія зосереджена на вихованні молоді, щоб більше розповісти про історію України, зокрема, й Черкащини.

Головна мета організації “Поклик Яру” – виховання молоді на засадах побратимства, дисципліни та патріотизму. Команда запрошує долучатися до них влітку на таборові зміни.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі
    1 Коментар
    1. “І повіє огонь новий, з Холодного яру” Молоді-респект

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *