У законопроєкті про мобілізацію виявили проблемні норми

Форма військового

Антикорупційний комітет у Верховній Раді виявив низку проблемних норм, які можуть призвести до корупційних ризиків у законопроєкті №10378 про мобілізацію. 

Про це написала у фейсбуці Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна.

За її словами, у Міністерстві оборони погодилися із висловленими зауваженнями й вже спільно із профільним комітетом, комітетом з питань здоров’я нації працюють над зміною процедур і підходів.

Ось те, що, на думку членів комітету, необхідно вдосконалити у законопроєкті для уникнення корупційних ризиків:

  1. Відмовитися від покладання на органи місцевого самоврядування обов’язку “забезпечити прибуття” військовозобов’язаних у військкоматі. ОМС можуть забезпечувати транспорт, але не можуть застосовувати примус. Натомість, обов’язок забезпечити прибуття без уточнення способу, у який це має відбуватися, може породжувати свавілля.
  2. Чітко визначити, у які терміни та за яких умов ТЦК може ініціювати внесення військовозобов’язаних у реєстр боржників із подальшими обмеженнями на розпорядження майном тощо. Керівник ТЦК не має отримати можливість когось внести в реєстр на наступний день після неприбуття (адже неприбуття можливе і з поважних причин), а когось “не помічати” місяцями. Обмеження прав може відбуватися після притягнення особи до відповідальності за порушення обов’язку з’явитися на виклик.
  3. Прибрати право районних (міських) комісій з питань направлення для проходження військової служби, а також комісій вищого рівня на власний розсуд надавати громадянам відстрочки від направлення на базову військову службу (не плутати із мобілізацією).

“Питань, які потребують ретельного доопрацювання, у законопроєкті значно більше. У першу чергу — щодо подолання корупції у ВЛК та МСЕК. Допрацювати потрібно і процедури підтвердження інших обставин, які є підставами для відстрочки від мобілізації. Детальний висновок антикорупційної експертизи до законопроєкту щодо мобілізації буде оприлюднений на сайті ВРУ”, – зазначила Анастасія Радіна.

Вона зауважила, що Антикорупційний комітет відповідно до регламенту розглядає всі законопроєкти на етапі першого читання щодо корупційних ризиків.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2023 року до Верховної Ради подали законопроєкт щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Відповідний проєкт закону зареєстрований у парламенті під номером 10378. Що пропонують у закопроєкті, читайте в матеріалі “18000“.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини