У Золотоноші хочуть будувати протирадіаційне укриття за 73 мільйони

Укриття

Відділ освіти виконавчого комітету Золотоніської міської ради проводить закупівлю на будівництво протирадіаційного укриття в одній зі шкіл міста. Очікувана вартість будівництва – 73,82 мільйона гривень. Цей проєкт може стати найдорожчим із подібним на Черкащині.

Згідно з інформацією на порталі Prozorro, аукціон має відбутися 8 квітня, а роботи повинні завершитися до кінця 2025 року.

Окрім будівельних робіт, передбачений також благоустрій території школи. Зокрема, це укладання 124 квадратних метрів плитки та посів газону.

Загалом укриття матиме 3 приміщення: безпосередньо укриття (на 60 лав та 140 шкільних парт), кімната медсестри (стіл, 2 шафи) та буфет. Укриття розраховане на 550 осіб.

За словами заступника міського голови Золотоноші Олександра Флоренка, нині в місті намагаються отримати співфінансування від держави.

– За рахунок бюджету ми таку суму не потягнемо. Якщо найближчим часом не зможемо отримати державне фінансування, то, можливо, тендер доведеться відмінити. 

Також він додає, що цій школі потрібне укриття, бо на сьогодні такого приміщення тут немає.

Зазначимо, що це 7-й тендер на Черкащині щодо будівництва протирадіаційних укриттів, і він же – найдорожчий.

Загалом, за попередньою інформацією, в області до цього літа мали побудувати 8 таких укриттів. Роботи фінансуватимуть за рахунок освітньої субвенції за співфінансуванням із місцевими бюджетами.

На сьогодні в області проводили такі закупівлі:

  • Смт Маньківка (Уманський район) – 23,9 мільйона гривень (з них 10,8 млн грн – кошти місцевого бюджету) – підрядник «Ед Темп». Додатковою угодою дедлайни змістили із червня цього року на серпень 2025-го. Закупівлю моніторила Держаудитслужба, однак порушень не виявила. Торік підрядник мав провести загальнобудівельні роботи та монтаж дизельного генератора. Протягом жовтня-грудня селищна рада оплатила 3,1 мільйона гривень.
  • С. Єрки (Звенигородський район) – 16,38 млн грн – підрядник «Ед Темп». За 2023 рік по договору сплачено 2,9 мільйона гривень. Інформація про фінансування на цей рік – відсутня. За календарним планом, були проведені лише загально будівельні роботи.
  • С. Хацьки (Черкаський район) – 9,8 млн грн – підрядник «Афіна Палладіум». У січні договір розірвано після моніторингу Держаудитслужби, оскільки замовник уклав договір, а не відхилив пропозицію учасника, який не надав інформацію про наявність необхідного обладнання.
  • С. Хацьки (Черкаський район) – 16,69 млн грн – підрядник ПМ «Арсенал». У січні договір розірвали через відмову Державної інспекції архітектури та містобудування України у видачі дозволу на виконання будівельних робіт.
  • С. Степанки (Черкаський район) – 18,13 млн грн – підрядник ПМ «Арсенал». У лютому договір розірвали через відмову Державної інспекції архітектури та містобудування України у видачі дозволу на виконання будівельних робіт.
  • С. Бобриця (Черкаський район) – 60,51 мільйона гривень – на сьогодні триває кваліфікація переможця. Участь в аукціоні бере один учасник – ТОВ «703 Металообробний завод котельного обладнання» з Києва. Роботи мають бути завершені до кінця наступного року. Детально про цю закупівлю 18000 писав ТУТ.

У коментарі 18000 у Черкаській ОВА повідомили, що у 2023 році область отримала 40 млн грн на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти.

“Станом на 29 березня на 3-ох об’єктах виконано 98-99% робіт, на 2-ох – 85% та 78%, по 2-ох об’єктах ПКД перебуває на коригуванні (Шполянський ліцей №1, Єрківський ліцей). Це пов’язано зі змінами до ДБН щодо захисних споруд цивільного захисту у 2023 році“, – йдеться в коментарі.

Як писав 18000, у селі на Черкащині планують збудувати найкоштовніше укриття в області.

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *