Учасник резонансного нападу з молотком ухилився від слідства. Він у розшуку

Єдине (до сьогодні) зображення Мамонова, яке вдалося віднайти (скрін-шот із відео поліції)

Черкаський суд так і не обрав запобіжний захід для Давида Мамонова, який брав участь у резонансному нападі на водія лімузину. У прокуратурі кажуть, що його оголосили в розшук ще наприкінці минулого року, проте в розшукових обліках МВС він з’явився тільки вчора. У цей же час родина постраждалого боїться за свою безпеку та стверджує, що насправді цього чоловіка не шукають.

Нагадаємо, 15 грудня минулого року двоє чоловіків із молотком напали на водія лімузину у Черкасах. Постраждалий із травмами втрапив до лікарні, а нападникам були оголошені підозри у хуліганстві. При цьому одного фігуранта справи – Ігоря Тютіна – взяли під варту, а от Давиду Мамонову – запобіжний захід так і не обрали.

Його не затримували, а судове засідання, де мали розглянути клопотання про взяття під варту, постійно переносилося. З яких причин – невідомо.

На сьогодні в прокуратурі констатують, що Давида Мамонова оголошено в розшук.

– Після оголошення підозри за частиною 4 статті 296 ККУ та вручення клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підозрюваний ухилився від слідства та суду, залишивши своє місце проживання, в зв’язку з чим його оголошено в розшук 20 грудня, – коментують в прокуратурі.

Вікторія Черній, дружина водія, що постраждав від нападу, має іншу думку. Вона переконана, що суддя Олена Борейко умисно затягувала розгляд клопотання, а нині правоохоронці навіть не займаються розшуком підозрюваного.

– Ніхто його не шукає. Складається таке враження, що від початку все було зроблено, щоб цю справу зам’яти. І де він знаходиться, ніхто не знає. Нам кажуть, що, можливо, він навіть не в Україні. А ми хвилюємося за своє здоров’я, за свою сім’ю, адже він в будь-який момент може повернутися! Нам надали охорону і поки ми від неї не будемо відмовлятися. Я навіть в магазин змушена ходити з охороною! Ми не можемо отримати достовірну інформацію. Чому його прикривають? Всі відмахуються від нас, нічого не кажуть. Ніхто не хоче займатися ним, – констатує вона.

Зазначимо, хоч у прокуратурі кажуть, що Мамонов у розшуку із 20 грудня, станом на 4 лютого інформація про нього була відсутня у розділі МВС “особи, які переховуються від слідства”. У правоохоронних органах 18000 пояснювали це “процесуальними моментами“.

Натомість уже сьогодні інформація з’явилася. При цьому датою зникнення Мамонова вказано не 20 грудня, коли його нібито оголосили в розшук, а 4 лютого. 

Згідно з інформацією з реєстру судових рішень, у 2007 році Мамонов був засуджений на 11 років ув’язнення Луцьким райсудом Волинської області. Термін він відбував в колонії у Луцьку.

Після виходу із в’язниці Мамонов приїхав у Черкаси до знайомого. У кінці 2018 року він здійснив розбійний напад на фірму, що видає позики по вулиці Вернигори. Погрожуючи пістолетом, він викрав 20 тисяч гривень, проте вже наступного дня був затриманий поліцією.

У підсумку Мамонов був звільнений від покарання із іспитовим терміном на 1 рік. З огляду, що відповідний вирок Соснівського райсуду датований 11 березня 2019 року, на момент нападу на водія лімузину (грудень 2019) іспитовий термін ще не сплив.

Нагадаємо, 15 грудня у Черкасах Ігор Тютін напав із молотком на водія лімузину. Як виявилося, раніше Тютін був засуджений на 13 років за навмисне вбивство.  17 грудня йому повідомили про підозру та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

18 грудня про підозру повідомили ще одному фігуранту справи, пасажиру “Mitsubishi”, Давиду Мамонову, що разом із Тютіним напали на водія лімузину.

коментарі

3 Коментарі

  1. У людини два вироки (11 років то точно вбивство було), розбій, а їй навіть запобіжного не було обраного. Що на Черкащщині з суддями? Вони навіть логікою не користуються???

  2. За зелені готові і матір продати. Обидва типа стрьомно, з не простими справами за плечима, а мудаки в мантіях нічого не роблять

  3. А за кражу в 20тис.грн испытательный срок 1 год! Человеку у которого уже срок за плечами!!! Вообще с ума посходили!! Полный беспредел!!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.