Указ Зеленського про розпуск Верховної Ради оскаржуватимуть в суді

Указ Президента України про розпуск парламенту буде оскаржений у Конституційному суді. Із такою заявою виступив голова ВР України Андрій Парубій.

Про це інформує “Українська правда“.

– Вчора у нас відбулися консультації голів фракцій з Президентом України Зеленським. Близько 5 разів я надавав запитання Президенту України, на якій підставі він планує підписати указ про розпуск парламенту. Я вимагав, щоб була стенограма і почув тільки одну відповідь, що він вважає, що коаліції не існує вже два роки, – сказав Андрій Парубій.

Також Парубій зазначив, що не знайшов серед повноважень Президента встановлювати, чи стверджувати про існування коаліції. Для нього (Парубія, – ред.) важливим є факт, коли 17 травня 2019 року коаліція оголосила про свій розпуск.

– І з цього моменту почався конституційний термін – 30 днів для формування нової коаліції. І ми перебуваємо в конституційному процесі її формування. Вважаю, що указ про розпуск парламенту суперечить діючій Конституції, – сказав Парубій.

Спікер додав, що указ президента не може зупинити ні Верховна Рада, ні її голова.

– Може тільки суд визначити його відповідність до Конституції. Я знаю, що народні депутати планують подати звернення в Конституційний суд і я підтримую цю ініціативу народних депутатів, – сказав він.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *