Україна – кандидат на вступ у ЄС

На саміті в Брюсселі 23 червня ухвалили рішення надати Україні статус кандидата на вступ в Європейський союз. 

Першим про це повідомив прем’єр-міністр Великого Герцогства Люксембург Ксав’є Бетелем.

“Європейська рада надала статус країни-кандидата Україні і Молдові. Історичний момент і сигнал надії для українського народу”, – написав Ксав’є Бетелем.

Згодом українців привітав президент Володимир Зеленський.

“Щиро вітаю рішення лідерів ЄС надати Україні статус кандидата. Це унікальний та історичний момент у відносинах України та ЄС. Вдячний голові Європейської Ради Шарлю Мішель, президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн і лідерам держав Євросоюзу за підтримку. Майбутнє України – в ЄС”, – написав президент України.

Нагадаємо, Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого 2022 року, на п’ятий день повномасштабного вторгнення росії.

17 червня Європейська комісія оприлюднила свій висновок, у якому рекомендувала визнати європейську перспективу України та надати нашій державі статус кандидата на вступ до спільноти.

Як пише “Українська правда”, Єврокомісія у висновку щодо відповідності України вимогам для держави-кандидата запропонувала щоби ЄС мав право скасовувати цей статус у разі, якщо Україна порушить свої зобов’язання.

ЄС не визначив точну дату, до якої Україна має довести здатність проводити реформи. В пропозиції визначено, що Єврокомісія проведе першу оцінку наприкінці 2022 року, однак для відновлення реформ в Україні мають завершитися бойові дії, тому термін може бути продовжений.

Серед іншого, для збереження статусу кандидата Київ має завершити призначення вже обраного на конкурсі очільника САП, провести конкурс глави НАБУ тощо.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.