Україна може відмовитися від сезонного переведення годинника

Фото: “DW”

Верховна Рада пропонує скасувати сезонне переведення годинників. Законопроєкт “Про обчислення часу в Україні” ухвалили в першому читанні. 

Про це повідомило видання “BBC News”.

Якщо закон ухвалять повністю, то в Україні більше не буде переходу на літній час, а постійно залишатиметься нинішній зимовий час або UTC+2 за міжнародною шкалою. Таким чином різниця між київським та московським часом постійно буде одна година.

Вважається, що саме зимовий час є природним і стандартним для певної території. Автор законопроєкту, перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук вважає, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню.

Також законопроєкт покликаний забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України, оскільки на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора – Російської Федерації. Тому встановлення і закріплення на всій території України єдиного київського часу дозволить зміцнити безпекові позиції України та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

До того ж Стефанчук вважає, переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад, несе ряд негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров’я громадян. Такий “сезонний часовий стрибок” призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином відображається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному.

В Україні переходять на літній час щороку в останню неділю березня, а на зимовий – в останню неділю жовтня. Восени переводять стрілку на годину назад, а навесні – вперед.

Коли тепер востаннє переведуть стрілки годинників в Україні, невідомо. Можливо, що 28 березня стрілки ще переведемо на літній час, а восени 2021 року – повернемось вже на постійний зимовий.

Щоб не переходити на літній час зараз, кілька депутатів пропонують ухвалити цей законопроєкт якомога швидше – тому ініціативу до другого читання будуть готувати за скороченою процедурою.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

3 Коментарі

  1. Нужно что то делать эти придурки хотят на зимнем нас оставить. Нужно летнее время! Иначе летом в 19 темнетт будет

    1. Саме “зимній час” і є природнім, астрономічним. І взагалі як такого “зимнього часу не існує. Спочатку з’явився “літній час”, який ввели совєти, доля чого пояснювати не буду, надіюсь знаєте. А зимній з’явився по інерції, в простонародні, так би мовити.

  2. На літньому часі краще, ми так жили і раніше! Ні , комусь захотілося виділитися!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.