Українці в більш безпечних областях відчувають більше тривоги

Люди, які проживають далеко від бойових дій, демонструють більше тривоги, панічних станів, напруги, ніж ті, хто ближчий до війни. 

Такі результати дослідження психологічного стану українців, проведеного агенцією Proinsight Lab за сприяння Національної Психологічної Асоціації.

– Ті особи, хто від початку війни проживали в місцях, де не було ніяких активних дій, або одразу поїхали, вони більш емоційно переживали, ніж люди, що перебували безпосередньо в епіцентрі. Вони не так накручені новинами. Таке відчуття, що вони більш адекватно сприймають ситуацію. Вони не так панікують, – коментують автори дослідження.

За кількісною частиною дослідження, частіше українці скаржаться на тривогу – майже половина клієнтів приходить на консультації саме з цим переживанням. Трохи менше третини скаржаться на відчуття страху та почуття провини. Також багато скарг є на відчуття безнадії, панічні атаки, некерована агресія, проблеми зі сном та фізичне виснаження. Ці скарги фіксували у п’ятої частини клієнтів.

Серед тих, хто звертається за кризовою допомогою, найбільше представлена вікова група 26-35 років – більше третини клієнтів. Також досить поширені вікові групи 18-25 та 36-45 років.

Переважна більшість клієнтів кризових консультацій – жінки (90%) і тільки 10% – чоловіки.

Додамо, дослідження тривало протягом березня-травня 2022 року. Метою було визначити особливості реагування українців на стресові та загрожуючі життю ситуації, пов’язані з війною.

Збір даних проводився через заповнення анкети психотерапевтами після консультації з клієнтами. Для участі в дослідженні зареєструвалось більше 70 спеціалістів, заповнені анкети надіслали 6 фахівців. Всього було зібрано 128 анкет, з них 90 первинних звернень та 38 вторинних. 

Дивіться інтерв’ю з черкаською психологинею про те, як вберегти психіку під час війни.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *