Українці змінили свою думку щодо правильного розвитку подій у країні (опитування)

Соняхи під час війни

Дещо знизилась кількість українців, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямку. 

Такі результати результати соціологічного опитування, що проводила соціологічна служба Центру Разумкова.

Зазначають, що після початку повномасштабної агресії росії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, зросла з 20 % у грудні 2021 року до 51 % у вересні–жовтні 2022 року. Найвищі показники зафіксували в лютому–березні цього року – 61 %. Нині спостерігається зниження цього показника до 52 %.

Також тепер 27 % респондентів вважають, що події розвиваються в неправильному напряку, а 21 % – не визначилися.

За результатами опитування, 43 % українців вірять, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років. Ще 42 % вважають, що Україна зможе подолати проблеми у більш віддаленій перспективі, і лише 6 % — що Україна не здатна подолати існуючі проблеми.

У лютому–березні 2023 року ці показники становили відповідно 49 %, 36 % і 3 %, а наприкінці 2021 року — відповідно 18 %, 54 % і 18 %.

18000 і Хамаза збирають 2 мільйони на ЗСУ. Ваш донат допоможе “Знайти і знищити ворога”. Монобанка – ТУТ

Додамо, опитування проводили методом face-to-face у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3 %. Додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Також читайте. Кому довіряють українці: Збройним силам, волонтерам, рятувальникам.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *