Українську писанку визнали нематеріальною культурною спадщиною

Українська писанка

Українська писанка у спадщині ЮНЕСКО

Міжурядовий комітет ЮНЕСКО включив до списку нематеріальної спадщини елемент «Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць». 

Про це повідомили в Міністерстві культури України.

У дописі йдеться, що робота над номінацією розпочалася ще у 2017 році після зустрічі з українською спільнотою носіїв в Естонії. Основу містять три елементи. Два з них включені до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Ще один елемент – включений до такого ж списку спадщини Естонії.

Нині у репрезентативному списку нематеріальної культурної спадщини людства — 611 елементів, що відповідають п’яти регіонам і 140 державам‐учасницям конвенції.

Від України до цього списку зарахували «Петриківський декоративний живопис, як феномен української орнаментальної народної творчості» у 2013 році, «Традицію Косівської мальованої кераміки» у 2019 році та «Орьнек — кримськотатарський орнамент та знання про нього» у 2021.

Читайте також. «Заряджалася енергетикою і допомагала виразити симпатію»: черкаська майстриня розповіла, як створити писанку.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм‐канал «18000 | Шо там у Черкасах?»

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини