Уманський прокурор отримав майже пів мільйона пенсії за “фейкову” інвалідність

Прокурор з папкою

Заступник прокурора Уманської окружної прокуратури у 2020 році оформив “фейкову” інвалідність другої групи

Заступник прокурора Уманської окружної прокуратури у 2020 році оформив “фейкову” інвалідність другої групи, за якою надалі отримав 477 тисяч гривень пенсії. Нині справою займається ДБР, а посадовець перебуває під нічним домашнім арештом.

Про це йдеться в ухвалі Печерського райсуду Києва, пише “18000”.

За судовими матеріалами, ДБР розслідує кримінальну справу із 21 жовтня минулого року.

Фігурант працює в органах прокуратури із 2013 року, на посаду був призначений у 2021 році. Йому інкримінують протиправне заволодіння коштами Пенсійного Фонду.

Слідчі стверджують, що посадовець, усвідомлюючи відсутність у нього тяжких розладів здоров’я, які б стали підставою для отримання інвалідності ІІ групи, вирішив отримати неправомірну вигоду у незаконній виплаті пенсійного забезпечення за відсутності вислуги років.

Прокурор організував прийняття відповідного рішення членами Обласної МСЕК № 2. Він уклав декларацію з лікарем із Третьої міської лікарні у Черкасах і поскаржився на біль, печію, нудоту, головні болі, підвищення артеріального тиску, серцебиття, біль у серці, запаморочення, мерехтіння “мушок” перед очима тощо. Опісля спонукав лікарів спрямувати до МСЕКу направлення через ознаки інвалідності.

У направлення були внесені неправдиві дані. Зокрема, щодо того, що прокурор нібито перебував на стаціонарному лікуванні у Третій міській та що він нібито звільнявся з роботи через стан здоров’я.

Далі комісія МСЕК ухвалила рішення про встановлення ІІ групи інвалідності. Сам прокурор на засідання не з’явився.

Протягом чотирьох років прокурор отримав 477 028 гривень пенсії.

26 грудня минулого року прокурор отримав повідомлення про підозру у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайстві), вчиненому в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 190 КК України.

Серед іншого підозра обґрунтована актом огляду медико-соціальною експертною комісією від 15.11.2024, складеним Центральною МСЕК МОЗ України. Він встановив, що ступені функціональних порушень, ступені обмеження життєдіяльності, визначені для прокурора не відповідають критеріям встановлення групи інвалідності.

У підсумку 27 грудня суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.  Своїм іншим рішенням суд арештував довідку до акту огляду медико-соціальною експертною комісією.

Зазначимо, що портал Судова влада не дає прізвище прокурора, про якого йдеться. На сайті прокуратури вказано, що єдиним заступником керівника Уманської прокуратури є Тарас Горобець. Також збігається рік його призначення на посаду. Згідно з його декларацією, у 2023 році він отримав 127 175 гривень пенсії.

Нагадаємо, що колишня керівниця Черкаської обласної прокуратури Катерина Шевцова у 2023 році отримала 785 435 гривень пенсії.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
1 Коментар
  1. Це просто знущання над людством.Немаґ чого багато говорити, як більшість людей від того, що недоїдають і не можуть полікуватися такі симптоми,
    І він бідолаха, ще й працює можна такого тільки пожаліти Просто на фоні такого горя як у нас. Україна залита слізьми і кров’ю ,а ці….. Не підберу слова просто жирують
    ЯК ВАМ СПИТЬСЯ????

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *