Урожай соняшника на Черкащині може бути рекордним

Цьогоріч на Черкащині очікується високий середньообласний врожай соняшника, а валовий збір – рекордний.

Прогнози повідомив директор Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Агрометеорологічні умови сприяли появі дружніх сходів, були цілком задовільними для періоду листоутворення та сприяли формуванню кореневої системи у соняшника:

  • весна була прохолодою з періодичними дощами, які на достатньому та оптимальному рівні підтримували вологі запаси ґрунту;
  • середня температура у травні й першій половині червня була на 1-2°С нижчою від норми, максимальна температура не перевищувала 26-28°С;
  • останні заморозки спостерігались 10-11 травня, їх інтенсивність становила 1-4°С і шкоди для сходів не представляла.

Так, на окремих площах спостерігалися й значні дощі у супроводі граду та шквалів. Локально цілком можливе замулення, пошкодження чи змив посівів. Проте, в масштабах області таких площ небагато.

За спостереженнями агрометеорологів області, нині на посівах соняшника триває листоутворення, подекуди сформувалось суцвіття.

За словами Віталія Постриганя, червень та липень очікуються помірно теплими з позитивною аномалією температури за місяць на 1°С.

Додамо, майбутній врожай також залежить від заходів спрямованих на захист та збереження посівів від шкідників та хвороб, умови для розповсюдження яких цьогоріч сприятливі.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.