Із початку повномасштабної війни зафіксовано 3000 пожеж на площі понад 1,5 млн га, з них більше третини, або 690 000 га, – це сільгоспземля, ще 270 000 га – лісові угіддя.
Про це пише “Forbes.ua” з посиланням на інформацію оперативного штабу з фіксації екологічних злочинів росії при Держекоінспекції.
– Більше половини всіх пожеж були на територіях ведення бойових дій, – зазначає заступниця голови комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та координаторка штабу, депутатка Олена Криворучкіна.
Близько 22% усієї української сільгоспземлі зараз окуповано росіянами, свідчать супутникові дані NASA Harvest. Окупаційні війська обстрілюють поля у Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Миколаївській областях.
Екологічний удар
Поля, що згоріли, можуть бути засіяні вже наступного сезону, стверджують у пресслужбі Української зернової асоціації (УЗА). Екологічної катастрофи ще немає, погоджується Криворучкіна. І відразу уточнює, що росія вже завдала значної шкоди українській екосистемі.
Криворучкіна пояснює, що пожежа на полі знижує вміст гумусу та підвищує концентрацію мінеральних компонентів, що саме по собі не критично.
– Але кожен випадок слід досліджувати індивідуально, – наголошує вона. У ґрунт потрапляють хімікати зі снарядів або азбестовий пил, яким вкрита гідравліка в бронетехніці.
Згорілий капітал
– Пожежі призведуть до катастрофічних наслідків насамперед тому, що аграрії, які втратять урожай, не зможуть отримати гроші та провести наступні посівні, – наголошують у пресслужбі УЗА.
В асоціації прогнозують, що за підсумками 2022 року аграрії зберуть близько 70 млн т зернових та олійних культур. У прогноз закладено ризик того, що частину врожаю не буде зібрано чи буде знищено. Для порівняння: у 2021 році аграрії зібрали 106 млн т зернових та олійних – це був найбільший показник за всю історію незалежної України.
Також читайте: Набережна, абрикоси та цілодобові магазини. За чим сумують черкащанки за кордоном?
Підписуйтеся на новини “18000” у вайбері. Нас уже більше 5000!