Уряд позбавив права голосу місцевих депутатів і мерів в умовах конфлікту інтересів

Сьогодні Верховна Рада ухвалила правки до закону “Про місцеве самоврядування” щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. За результатами голосування законопроєкт 267 голосами прийнято за основу і 261 голосом – в цілому.

Про це повідомляють на сайті Атестації місцевих депутатів.

Відповідно до нових правок, тепер місцевим депутатам і головам місцевих рад забороняється голосувати за рішення, де в них є конфлікт інтересів. Тепер врегулювання конфлікту інтересів у діяльності місцевих депутатів та мерів здійснюватиметься відповідно до норм закону “Про запобігання корупції”. А єдиним механізмом врегулювання цього конфлікту буде:

  • повідомити про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів;
  • не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів.

Як зазначає керівниця проєкту “Атестація депутатів місцевих рад” Анастасія Матвієнко, до внесення змін до закону про місцеве самоврядування місцеві депутати могли брати участь в прийнятті рішень радою за умови публічного оголошення про конфлікт інтересів. Ці ж відомості, відповідно, заносились до протоколу засідання ради, а отже за замовчуванням були відкриті для громадськості.

Із внесенням змін до закону “Про місцеве самоврядування” конфлікт інтересів місцевих депутатів при прийнятті рішень радою має врегульовуватись згідно із законом “Про запобігання корупції”. При цьому закон Про запобігання корупції забороняє приймати рішення в умовах конфлікту інтересів.

– Внесення змін до законодавства врегулювало це протиріччя: коли по-суті заборона на участь в прийнятті рішень знімалась за результатом оголошення про конфлікт інтересів. Із іншого боку, згідно з ч. 1 ст. 35 закону “Про запобігання корупції” особливості врегулювання конфлікту інтересів в діяльності депутатів місцевих рад  мають встановлюватись законодавством, яке регулює діяльність цих органів. Зміни до цих положень не вносились. Відповідно, за умови відсутності додаткових згадок про умови врегулювання конфлікту інтересів місцевих депутатів, яких не буде в разі  набрання чинності відповідними змінами до законодавства, забезпечення контролю за дотриманням заборони на прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів ускладниться.  За відсутності чітких законодавчих норм, роз’яснення НАЗК були б доцільними в питанні  забезпечення прозорості та контролю за дотриманням місцевими депутатами вимог до запобігання конфлікту інтересів, – зазначила Анастасія Матвієнко.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.