Уряд працює над підвищенням податків через брак коштів на оборону

Гроші військових

В уряді обговорюють підвищення ставок військового збору та податку на додану вартість (ПДВ). Це спричинене збільшенням фінансування на військові потреби.

Про це пише “Економічна правда”.

Міністр фінансів Сергій Марченко оцінив бюджетний розрив через військові видатки у 5 млрд доларів або 200 млрд грн. Водночас інші співрозмовники видання оцінюють потреби бюджету в 400-500 млрд грн.

“Військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%, кажуть троє депутатів Ради. Аналогічну ставку податку в 5% можуть запровадити й для ФОПів, стверджують двоє депутатів з фінансового-економічного блоку”, – йдеться у матеріалі.

Про рівень підвищення ПДВ ще йдуть дискусії. Ймовірне підвищення – на 2–3%.

“Зміни не є фінальними, дискусія щодо них ще триває”, – пише “ЕП” з покликанням на “Forbes”.

За розрахунками, підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% для найманих працівників (без урахування можливого запровадження військового збору для ФОП) може принести бюджету додатково 90–100 млрд грн на рік.

Підвищення ставки ПДВ на 1% дасть близько 40 млрд грн додаткових річних доходів. У разі підвищення ПДВ на 2-3% доходи до бюджету можуть зрости на 70–120 млрд грн.

До Ради відповідний законопроєкт може потрапити наприкінці червня – початку липня. Якщо документ ухвалять швидко, то оновлені ставки запрацюють не раніше вересня.

Нагадаємо, 16 квітня президент Зеленський підписав закон про мобілізацію.

Що передбачає новий закон про мобілізацію читайте у розлогій публікації “18000”Закон про мобілізацію 2024: головні зміни.

Дивіться всі випуски програми “Що далі?” на каналі “18000” в ютубі. Підписуйтеся, щоб не пропустити наступні відео!
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *