В інтернеті збирають гроші на фільм про тральщик “Черкаси”

На сайті “Спільнокошт” збирають гроші на зйомку воєнної драми “Черкаси”.

За словами авторів майбутнього фільму, “Черкаси” – стрічка, заснована на реальних подіях. У ній ідеться про мужню оборону однойменного тральщика ВМС України, заблокованого російськими військами у бухті озера Донузлав у березні 2014 року під час анексії Криму.

Екіпаж “Черкас” три тижні чинив опір ворогу, і був єдиним з тринадцяти українських кораблів, якому вдалося втримати український стяг на своєму флагштоку.

“Це історія про звичайних людей, які в один час зрозуміли, у чому їх призначення, і що таке Батьківщина. Це кіно про новітню історію України”, – зазначають автори фільму.

Консультантом фільму став реальний командир тральщика “Черкаси” Юрій Федаш, особистість якого відтворив у фільмі актор Роман Семисал. Також до акторського складу увійшли моряки, які тримали оборону на кораблі навесні 2014 року.

Справжній тральщик «Черкаси» залишився у Криму, команді художників – постановників значними зусиллями та коштами вдалося відтворити ігровий корабель максимально подібним до оригіналу. Роль тральщика «Черкаси» у фільмі виконував морський буксир А830 «Корець», учасник переходу групи кораблів ВМС ЗС України до порту Маріуполя у вересні 2018 року.

Зйомки фільму відбулися в Очакові, Одесі та невеличкому селі Чернігівської області. «Черкаси» – перший український фільм, у якому майже 70% зйомок відбувалися у відкритому морі.

Ідея створити фільм «Черкаси» виникла у 2014 році. У 2016 році проект підтримало Державне агентство України з питань кіно на 42% бюджету фільму. Ще значна частина бюджету (близько 40%) мала бути частково профінансованою польськими копродюсерами, однак перед початком зйомок вони відмовилися від міжнародної копродукції.

На сьогодні зйомки завершені та дофінансовані власними коштами, попереду – складні роботи з постпродакшену (графічне відтворення кримських ландшафтів, 3-Д моделювання затоплених кораблів), а відтак бракує коштів на якісне завершення фільму.

Станом на цю хвилину зібрано 58,6 тис. грн із 202 тисяч, які необхідні.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *