Зоомагазин Леопольд

В очікуванні цвіту: черкаські студенти та викладачі готуються охороняти підсніжники

Незабаром черкаські волонтери у межах щорічної акції “Первоцвіт” відправляться до Холодного Яру охороняти підсніжники. 

Про це в коментарі “18000” розповів завідувач кафедри біології, екології та агротехнологій ЧНУ імені Богдана Хмельницького Олександр Спрягайло.

За його словами, акція “Первоцвіт” планується, як тільки зійде сніг. Традиційно, двадцятий рік поспіль, участь у ній візьмуть студенти та викладачі ЧНУ імені Б. Хмельницького, а також працівники філіалу “Холодний Яр” Національного історико-культурного заповідника “Чигирин”. Вони чергуватимуть у місцях, де ростуть підсніжники, аби попередити їхнє витоптування та викопування.

– Зазвичай ми виїжджаємо десь на три тижні. Орендуємо житло біля лісу у місцевих жителів, тому що часто чергування відбувається до глибокої ночі, адже бували випадки, що браконьєри приходили вночі, – говорить Олександр Спрягайло. – Ми організовуємо постійне чергування на кількох точках охорони в лісі, де підсніжники зростають найбільш щільно й куди найчастіше навідуються туристи й браконьєри.

Еколог додає, що в останні роки більшою проблемою є витоптування підсніжників, аніж браконьєрство, яке спостерігається рідше.

– Дуже багато відвідувачів, які не завжди хочуть дотримуватися відведених ділянок, де можна споглядати підсніжники, і намагаються лягти посеред рослин, а хтось намагається й викопати, – зазначає Олександр Спрягайло. – Ми слідкуємо за маршрутом відвідувачів і даємо пояснення.

Олександр додає, поки підсніжники в Холодному Яру ще не розквітли, хоч і починають зростати вони ще в січні. Насолодитися ж красою рослин, які занесені до Червоної книги України, можна буде після того, як зійде сніг.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *