В Україні зросли тарифи на тепло. У Черкасах обіцяють попросити зменшення

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, переглянула тарифи на виробництво теплової енергії для населення, бюджетних і релігійних організацій та інших споживачів на 2021 рік.

Про це йдеться у документах НКРЕКП.

Середньозважений тариф для постачання тепла населенню для 23 ТЕЦ і когенераційних установок після підвищення сягнув 1121,71 грн за Гкал.

Нацкомісія обґрунтувала необхідність підвищення тарифів на теплову енергію в 2021 році істотним зниженням обсягів виробництва теплової енергії, підвищенням фонду заробітної плати для ліцензіатів, зростанням цін на паливно-енергетичні ресурси, а також зростанням витрат на послуги з розподілу природного газу.

Зокрема, для «Черкаське хімволокно» встановлено такі тарифи:

– для забезпечення послугами населення – 757,23 грн за 1 Гкал (без ПДВ);

– для забезпечення послугами релігійних організацій – 745,44 грн за 1 Гкал (без ПДВ);

– для забезпечення послугами установ, що фінансуються за рахунок державного і місцевих бюджетів, – 750,55 грн за 1 Гкал (без ПДВ);

– для забезпечення послугами інших споживачів – 749,75 грн за 1 Гкал (без ПДВ).

Водночас на сторінці ТЕЦ у фейсбуці зазначено, що фахівці підприємства звернуться до Нацкомісії, аби тариф на тепло для користувачів у Черкасах не зростав.

“З огляду на зміни виробничої програми – збільшення обсягів ПРАТ «Черкаське хімволокно та зміною режиму роботи на 2021 рік, фахівцями підприємства підготовлено звернення до НКРЕКП щодо перегляду тарифу на теплову енергію у бік зменшення на 2021 рік”, – йдеться на сторінці “Черкасихімволокно”.

коментарі

1 Коментар

  1. 757.23 + 20% ПДВ = 908,68 грн./Гкал. У 2021 році.
    Я підняла квитанції за 2020 рік – там стоїть тариф на тепло – 1423 грн./Гкал. Це – ЩО? Якась маячня виходить. То ми що, переплачували по 500 грн./Гкал в місяць? Хто дасть пояснення?

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.