В Україну прибула вакцина AstraZeneca

Сьогодні доставили в Україну 367 200 доз вакцини AstraZeneca від глобальної ініціативи COVAX.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко, зазначають на сторінці МОЗ України в фейсбуці.

“Партію вакцини AstraZeneca-SKBio, яка надійшла до країни у розмірі 367 200 доз, використовуватимуть здебільшого в кабінетах щеплення для людей віком 65+. Частину залишать для другого щеплення громадянам, які зробили перше в період із 24 лютого вакциною AstraZeneca/CoviShield, аби забезпечити повноцінний захист і формування імунітету”, – пояснив Ляшко.

Як “18000” писав раніше, ця вакцина розроблена Оксфордським університетом у співпраці з британсько-шведською компанією AstraZeneca. В Україні вже щеплюють вакциною АstraZeneca, яку реалізовують під торговою маркою Covishield. Вона першою потрапила до Черкас.

“Усі вакцини АstraZeneca, незалежно від країни виробника, це один і той же продукт. Він вироблений за однією технологією і є взаємозамінним: ідентичний склад, ідентична вакцина. Тому вони можуть чергуватись, тобто перше щеплення можна робити вакциною, зробленою на індійському майданчику, друге – на корейському”, – наголосив Ляшко.

Вакцина AstraZeneca є векторною і потребує дворазового введення з інтервалом 12 тижнів. Для використання отриманих препаратів в областях відкриють 1 950 пунктів щеплення.

Заступник міністра охорони здоров’я додав, до кінця травня Україна очікує наступне постачання вакцини AstraZeneca в розмірі 1 млн 300 доз, а до кінця червня також повинні отримати 950 тис. Pfizer.

По темі

    коментарі

    1 Коментар

    1. Цього навіть на одне місто не вистачить! Чи й не новина!

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.