В Умані створили словник асоціацій про місто. До нього потрапили й хасиди

Редакція інтернет-видання “УманьNews.City” разом із читачами складала уманську абетку, де зібрала усім відомі асоціації про місто. У більшості випадків кожна літера — це не одна асоціація.

До абетки увійшли й слова, що пов’язані з “єврейською частиною” життя міста.

Так, на літеру “Є” в словнику знаходимо “євреї” із таким тлумаченням: “асоціація, яку назвали не один раз в нашому опитуванні. До середини ХХ століття євреї складали від 40 до 70 відсотків населення міста у різні роки. У 1941 році у Сухому Яру німці розстріляли понад 13000 євреїв. За даними 1959 року, євреї складали лише 5% населення міста. ”

Крім цього, наявні в словнику й синоніми до слова “єврей”. На літеру “Х” редактори подають слово “хасид“, зазначаючи, що “уже близько тридцяти років поспіль кожна осінь в Умані розпочинається із приїзду в місто хасидів, які святкують тут іудейський новий рік Рош-га-Шана. У вересні 2019 року на свято приїхали майже 27 тисяч паломників з 10 країн світу” .  Також на літеру “Ц“знаходимо “Цадик” із такою ремаркою: “Рабі Нахман — засновник брацлавського хасидизму, духовний провідник. Поселився в Умані у 1810 році. За його заповітом щороку до Умані на святкування іудейського нового року приїздять тисячі хасидів, а могила рабі Нахмана стала місцем паломництва послідовників його вчення”.

Переглянути словник повністю можна за посиланням ТУТ.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.