“Ваше розслідування матиме наслідки”, – Сущенко про матеріал 18000

Перший заступник голови Черкаської обласної ради Роман Сущенко відреагував на матеріал 18000 про закупівлі Смілянського ПНІ. За його словами, цей скандал матиме наслідки.

Про це він розповів у інтерв’ю виданню 18000.

Йдеться ось про це розслідування 18000Як смілянський заклад освоїв 30 мільйонів гривень на “своїх” підприємців.

Сущенко відзначив, що цей матеріал дуже якісна журналістка і новий рівень для Черкащини.

– Ми обговорювали цей скандал із конкретним закладом, який розташований у Смілі. Але хочу зазначити, що обласна рада в межах своїх повноважень здійснює лише управління майном, оформлення землі під цими закладами і вирішує кадрові призначення керівників. Тобто відбувається конкурсна комісія, на якій присутні представники обласної ради. Як правило, головою конкурсів є один із заступників, присутні представники закладу, громадськість. Будь-яка людина, яка відповідає кваліфікаційним вимогам, може подати свої документи. Оголошення відбувається в інтернеті на офіційному сайті обласної ради. Тобто будь-хто може податися й брати участь у цьому конкурсі. Якщо його конкурентні переваги будуть найкращі, то комісія ухвалить відповідне рішення. Після цього ці кадрові призначення розглядають у профільних комісіях, у цьому випадку – це комісія з охорони здоров’я, регламентна комісія, навіть на бюджетній розглядають, можуть заслуховувати цих людей із їхніми перспективним планами. Потім рішенням сесії затверджують цю людину на посаді. Так відбулося з конкретним менеджером, – поясню він.

Сущенко додає – оперативне управління здійснює департамент соціального захисту:

– Чому відбулося перерахування коштів, тендерні процедури, їх мають контролювати там і громадськість, як у вашому випадку. Чому це відбулося, запитання не зовсім за адресою. Але я думаю, що цей скандал, ваше розслідування матиме наслідки, оскільки саме цю людину й паралельно ще кількох у такі заклади призначали на два роки, термін спливає наступного року. Думаю, це вплине й на долю самого закладу, і на його розвиток. Я сам був у цьому закладі, неодноразово відвозив гуманітарну допомогу із Заходу, американці іноді надсилають памперси, там є й лежачі люди. Крім того, туди перевезли підопічних із прифронтових областей, здається, понад 60 людей. Заклад забезпечений генераторами, якісь ремонти відбуваються, але з приводу закупівель є запитання.

Також це питання до держзакупівель, наскільки цей механізм прозорий, наскільки конкурентно здатний. Ми всі знаємо, як це відбувається. Тим більше зараз в умовах воєнного часу ми знаємо, що відбувається з майданчиком “Прозоро”, є прямі угоди. І це мають контролювати правоохоронні органи, – зазначив Сущенко.

Повністю переглянути інтерв’ю можна нижче:

Долучайся до мегазбору “18000” і Хамази та збирай з нами 3 мільйони на подарунки захисникам. Стань Миколайчиком для воїна – відправляй свій важливий донат на банку.

коментарі
2 Коментарі
  1. Этот сущенко никто он обычная прислуга!

  2. Розповів про все і ні про що, аби відвести цю і інші негативні справи від себе. До виборів готується.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *