Вбивство Сергієнка: суд відмовився арештувати знайдені при обшуці мільйони колишнього народного депутата

17 червня Печерський суд відмовився арештувати 4,5 мільйони гривень та 200 тисяч доларів, які вилучили в колишнього народного депутата Геннадія Бобова.

Про це пише Watchers Media.

Напередодні у нього вдома та у його найближчих родичів провели 8 обшуків у справі, що стосується фінансування злочинної організації. Учасники організації, за даними слідства, у 2014 році викрали, катували та вбили журналіста Василя Сергієнка, а також вчинили ще низку злочинів.

Арештувати знайдені при обшуках гроші невідомого походження просили у суду прокурори Офісу Генерального прокурора

Суддя Печерського суду Сергій Вовк їм відмовив.

Як розповів у коментарі Watchers прокурор Денис Іванов, усі вилучені кошти знайшли в будинку самого Бобова. Вони, за словами прокурора, не були відображені в декларації колишнього народного депутата, і були сформовані у стандартні пачки, скріплені банківськими стрічками, на яких зазначалася дата отримання коштів — січень 2020 року.

Згідно з декларацією, Бобов має 34,5 млн грн та 2,5 млн дол, а його дружина — 180 тис дол. Усі кошти готівкові і зберігаються в комірці Ощадбанку.

 – Якщо людина зберігає кошти у банківській скриньці, банк не має доступу до цих коштів, він не може їх перераховувати та ставити відповідні позначки, — зазначив прокурор.

На грошах з комірки не могли опинитись банківські стрічки, хіба що окремо була замовлена процедура перерахунку чи обміну коштів, пояснює він, але тоді повинна бути квитанція та дані про таку процедуру.

Він додав, що слідчий у цій справі визначив вилучені кошти як речовий доказ.

 – У нас розглядається слідча версія фінансування Бобовим злочинної організації, яка причетна до викрадення та вбивства журналіста Сергієнка. Ми клопотали, що ці грошові кошти можуть бути доказом вчинення злочину. Якщо їх не арештувати, Бобов може їх переховувати, комусь передати, або щось придбати, і в подальшому ми не зможемо розглядати ці кошти як доказ його причетності до фінансування злочинної організації. Ми встановили ймовірних виконавців та співорганізаторів, обвинувальні акти направлені до суду. І для того, щоб вийти на замовника, потрібно відпрацювати його зв’язок із виконавцями, — сказав Денис Іванов.

За словами прокурора, адвокати у судовому засіданні не надали суду документи, які пояснювали б походження коштів. Тому, зазначив Денис Іванов, Офіс Генерального прокурора буде оскаржувати рішення Печерського суду в Апеляційному суді.

Зазначимо, справа щодо злочинної організації відкрита ще у 2014 році. Самому Бобову про підозру поки що не повідомляли. Натомість, у Городищенському суді Черкаської області слухається справа щодо ймовірних виконавців та організатора вбивства журналіста Василя Сергієнка. Підозрюваним в організації вбивства журналіста є Вадим Мельник — колишній керівник служби охорони Геннадія Бобова.

Василь Сергієнко був учасником Автомайдану й активістом партії “Свобода”. 4 квітня 2014 року його викрали з будинку в місті Корсунь-Шевченківський Черкаської області. Чоловіка побили і поранили ножем при викраденні, потім вивезли до лісу і катували. Тіло журналіста виявили в лісі за 15 км від Корсуня-Шевченківського з численними слідами тортур.

У жовтні 2015 року тодішній начальник управління МВС України в Черкаській області Владислав Пустовар повідомив, що журналіста викрали, катували й убили дві групи бандитів із Києва.

У справі про викрадення й убивство Сергієнка обвинувачуються Роман Недибалюк, Віктор Горбенко, Володимир Воронков, Вадим Мельник і Валентин Завражин.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *