Велике будівництво: депутати підтримали співфінансування садочка за 100 мільйонів

Черкаська міська рада спрямувала 20,9 млн гривень на будівництво нового садочка за адресою вул. Героїв Дніпра, 87.

Таке рішення міськрада ухвалила після більш ніж годинного обговорення.

“За” проголосували всі депутати, натомість “утрималася” – фракція “Європейська солідарність”.

ДНЗ збудують у межах програми “Велике будівництво”. З державного бюджету на нього спрямували ще 79 млн грн. Садочок вміщуватиме 300 дошкільнят і матиме сучасну інфраструктуру.

За словами директора департаменту архітектури та містобудування Артура Савіна, кошти потрібно було спрямувати оперативно, тому що треба терміново розрахуватися із проектантом. Також він зазначив, що під час тендера вартість садочка може зменшитися.

Під час обговорення голова фракції “Європейська солідарність” Сергій Кудактін зазначив, що у 2018 році кошторис проєкту був 40 млн грн, і здивувався, як він міг зрости у 2,5 рази.

– Я підтримую ідею будівництва садочка, і не одного. Але де гарантія, що за рік проєкт не подорожчає ще на 20 мільйонів? Ми ризикуємо, що в нас буде довгобуд, валіза без ручки. Якщо держава хоче подарувати нам садочок, то має закривати більший бюджет. Я пропоную спрямувати на садочок 5 мільйонів гривень. Якщо ми побачимо, що потрібно буде його дофінансувати – дофінансуємо, – зазначив Кудактін, запропонувавши спрямувати 20 мільйонів на пожежну сигналізацію у начальних закладах.

Савін натомість зазначив, що кошторис ніколи не був 40 млн грн. Проте підтвердив, що він справді зріс через інфляцію та зміни до проєкту. На його переконання, успішна реалізація такого проєкту з державою стане для центральної влади сигналом про здатність місцевої влади взаємодіяти.

Міський голова Анатолій Бондаренко попросив підтримати спрямування коштів і “цінувати те, що нам дають”.

Депутат міськради від партії “Голос” Сергій Шмиголь запитав, чому вартість проєкту – майже 100 мільйонів гривень, тоді як в інших містах садочки з подібною кількістю дітей вартують удвічі дешевше.

– Проєкти розробляють відповідно до державних норм. Де проектанти могли, вони вартість знизили. Не завжди намагання зекономити дає нормальний результат. Садочок запроєктовано за сучасними нормами. Там будуть ліфти, басейн, багато потужних інженерних речей, міністадіон, куточок юного натураліста і так далі, – відповів директор департаменту архітектури Артур Савін.

Виступив за підтримку проєкту і депутат міськради від партії “Слуга народу” Араїк Мкртчян. Він наголосив, що від держави Черкаси отримають 79 мільйонів гривень.

– Дають – бери, б’ють – тікай, – нагадав давнє прислів’я Мкртчян.

Реклама

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.