Від 2 грн і вище. Уряд встановив мінімальні ціни на пластикові пакети

Кабінет міністрів встановив мінімальні ціни на пластикові пакети. Таке рішення ухвалили 20 грудня на засіданні уряду, повідомляє BBC Україна.

В уряді сподіваються, що це дозволить обмежити використання пластикових пакетів та покращити екологічну ситуацію в країні. Мінімальні ціни почнуть діяти з 1 лютого 2022 року.

– Кожен українець в середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку. Вони слугують лише декілька хвилин, а потім розкладаються понад століття. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме використовувати багаторазові екологічні, – зазначив перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

Йдеться про пакети товщиною понад 50 мікрометрів. Це досить цупкі пакети, і екологи відзначають, що вони й раніше у магазинах рідко поширювалися безкоштовно.

2,00 грн – пакет без ручок і бокових складок;

2,50 грн – пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;

3,00 грн – пакет з ручками й боковими складками.

З 10 грудня в Україні почав діяти закон 2051−1, який обмежує використання пластикових пакетів в Україні.

Цей закон забороняє безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування. Але він почав діяти без встановлених мінімальних цін.

Після початку дії закону в магазинах України кульки продавали за кілька копійок.

Ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду, до 1 січня 2023 року.

Крім того, з 10 березня 2022 року в Україні заборонять розповсюдження ще кількох видів пакетів: зі стінками товщиною менш як 15 мікрометрів, тонких – зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів та оксорозкладних пластикових пакетів.

Читайте, чим замінити пластикові пакети, за посиланням.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

Реклама

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.