Від переселенок до активісток: як ВПО адаптуються у громади на Черкащині

Збір ВПО

У громадах Черкаської області створили п’ять ініціативних груп, які підтримують програми щодо адаптації та інтеграції ВПО. 

Про це розповіли під час фінальної пресконференції “Від переселенок до активісток: як жінки-ВПО змінили своє життя”, інформують на фейсбук-сторінці “Проти Корупції”.

Ініціативні групи діють у Буцькій, Селищенській, Чигиринській, Степанецькій і Новодмитрівській громадах. Упродовж шести місяців у для жінок-переселенок провели низку освітніх заходів і консультацій, спрямованих на їхню адаптацію у нових громадах.

“Найголовнішим для нашої організації є захист прав незахищених верств населення. До них належать внутрішньо переміщені особи, а саме жінки. На сьогодні Черкащина стала прихистком для близько 145 тисяч переселенців, 60 % з них – жінки”, – зазначив голова ГО “Проти Корупції” Юрій Путря.

Про діяльність Ради ВПО в Чигиринській громаді розповіла її голова, переселенка Євгенія Бандура.

“Я закінчила інститут і була домогосподаркою, а тепер працюю в Раді ВПО, яка була створена 9 жовтня 2023 року. З чого почали? Місцева влада запросила нас на зустріч з проєктною командою ГО “Проти Корупції”, де вивчалася існуюча практика щодо адаптації та інтеграції ВПО в нову громаду. Діалог між представниками ОМС та командою ГО був не дуже продуктивним, але дав нам як ВПО зрозуміти, що ми можемо робити зміни на місцях, – зазначила Євгенія Бандура. – В межах проєкту “Адвокація місцевих політик ВПО” ми навчалися, отримували консультації та до цього часу продовжуємо отримувати менторську підтримку.

За словами Євгенії Бандури, члени Ради змогли сформувати базу потреб ВПО, направили вісім запитів про допомогу в різні організації, а нині працюють над просуванням адвокаційної кампанії щодо пільг на пасажирські перевезення в Чигиринській громаді.

Нагадаємо, понад 130 ветеранів на Черкащині вже отримали компенсацію на житло. 

Втомився читати лише сумні новини? Підписуйся на інстаграм “18000” – місце, де ділимося надихаючими історіями черкащан та рекомендаціями від нашої команди

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *