Відома черкащанка взяла участь у “польському Давосі”

Директорка Благодійного Фонду «МХП — Громаді», депутатка Черкаської обласної ради Тетяна Волочай взяла участь у роботі VIII Європейського Конгресу Місцевого Самоврядування у місті Міколайки у Польщі, 6–7 березня.

Темою цьогорічного конгресу була «Нова солідарність для нової епохи». У межах форуму відбулося понад 120 заходів. На панельних дискусіях одним з провідних завдань було вивчення досвіду впливу неурядових організацій на згуртованість громади.

Тетяна Волочай розповіла європейським колегам по громадському сектору про досвід співпраці Благодійного Фонду «МХП — Громаді» з українськими органами місцевого самоврядування.

— Ми працюємо в 12 областях України та більше, ніж у 150 об’єднаних територіальних громадах, що охоплюють 700 населених пунктів. З початку 2015-го і до 2022-го року інвестиції в розвиток громад від нашого Фонду склали 20 мільйонів євро, — сказала у власному виступі Тетяна Волочай.

Вона зазначила, що «МХП — Громаді» допомагає ОТГ за багатьма напрямами, але пріоритетними є три:

  • стимулювання мікропідприємництва (проєкт «Роби своє»);
  • залучення керівництва громад, населення до ініціації й реалізації соціальних проектів для вирішення нагальних питань часу;
  • переосмислення української ідентичності, зокрема шляхом протидії ворожій пропаганді.

Перший напрям дає можливість розширювати перелік послуг у громадах, а також наповнювати їхні бюджети.

— З початку війни ми перші виявили підтримку малому бізнесу в Україні. Через ті умови, в яких опинилася Україна, основними бізнес-ідеями, які були підтримані   Енергетична безпека, продовольча безпека та релокація бізнесу, — розповіла Тетяна Волочай.

Другий чинник — це розвиток соціального капіталу. Зокрема, було проведено конкурс мікогрантів: «Час діяти, Україно». Також у рамках конкурсу за кошти Благодійного Фонду було забезпечено будівництво укриттів у школах та медичних закладах.

У межах третього напряму, якому ресурсно сприяє БФ, відбулася підтримка національно-патріотичного духу військовослужбовців, населення громад шляхом реалізації проєкту «Кіно просто неба», який під час війни трансформувався у «Кіно заради перемоги”.

Директорка Благодійного Фонду закликала представників громад до партнерства, вказавши, що “МХП — Громаді” розгляне кожну пропозицію про співпрацю на благо розвитку громад та територій.

Крім того, Тетяна Волочай подякувала польському народу за підтримку у боротьбі України проти агресора.

Як зазначається, Європейський конгрес місцевого самоврядування є майданчиком для обміну поглядами, дискусій, зустрічей лідерів місцевого самоврядування і регіональних еліт із представниками державних адміністрацій, громадських організацій і бізнесу. Головна його мета – побудова сприятливої атмосфери для кращих умов співпраці між країнами Центральної Європи. Неофіційно захід називають “польським «Давосом»”.

Благодійний Фонд «МХП – Громаді» є лідером з реалізації розвиткових проєктів та впровадження соціально значущих змін в малих містах і селах України. Основною місією БФ є організація людей та громад для вирішення їх соціальних, економічних та екологічних проблем.

*Реклама

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *