Відомому черкасцю відкрили меморіальну дошку

Меморіальна дошка Страшевичу

У Черкасах з’явилася меморіальна дошка Василю Страшевичу.

Про це повідомили в пресслужбі Черкаської міської ради.

Дошку встановили на фасаді Черкаського музичного фахового коледжу. Колись це була школа №1, де видатний спортсмен, краєзнавець і журналіст здобував освіту.

Як писав “18000“, черкасець помер на 84 році життя у грудні 2020 року.

Відкриття меморіальної дошки Страшевичу

Василь Страшевич створив 25 книжок та є автором низки архітектурно-краєзнавчих розвідок, близько 30 публікацій у наукових збірниках та майже 800 – в Енциклопедії сучасної України. Серед найвідоміших робіт – нарис “Старі Черкаси”, книги “Митницький край”, “Черкаси за межами століть” та “Застигла в камені музика старовинного міста”.

Водночас Страшевич був членом Національної спілки журналістів України.

Як спортсмен черкасець виступав за збірні команди області, Києва та спорттовариств Черкащини з баскетболу, водного поло, гандболу, плавання, лижного спорту тощо на змаганнях високого рівня. Посідав призові місця, мав звання кандидата в майстри спорту з морського багатоборства.

Також Василь Страшевич був ініціатором будівництва багатьох спортивних об’єктів у Черкасах, започаткував нові види міських змагань, зокрема із дзюдо, футболу, шахів, плавання, морського багатоборства.

Нагадаємо, на Чигиринщині увіковічнили пам’ять про п’ятьох полеглих воїнів.

Хочеш читати більше позитивних новин на “18000”? Чи, можливо, більше розслідувань? Розкажи нам, чого тобі бракує в контенті нашого медіа – пройди анонімне опитування. Кілька хвилин твого часу = великі зміни для нас

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *