Відзавтра водіїв штрафуватимуть за неправильне перевезення дітей

Із 20 листопада водіїв, які неправильно перевозитимуть дітей, штрафуватимуть. Правопорушники платитимуть 510 гривень за перше порушення, 850 гривень – за наступні протягом року.

Про це пише “Українська правда“.

Накладання штрафів передбачає закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей”, який опублікували в офіційній газеті Верховної Ради “Голос України” 19 листопада. Підписали закон 15 листопада.

Водіям забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, кому менше  12 років, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу, йдеться у правилах дорожнього руху

За словами юриста Олексія Тараканова, такий закон має певні проблеми.

– У правилах дорожнього руху прописано, що дитину не можна перевозити без спеціальних пристроїв, які дозволяють пристебнути її пасками автомобіля, – розповідає Тараканов. – За нормами закону, перевезення дитини в автокріслі з системою Isofix – таке ж порушення, як і перевезення на руках. Після ухвалення закону про автокрісла, наші правила дорожнього руху потребують коригування, тому що зараз дитину до чотирьох років можна перевозити лише в автобусі.

Нагадаємо, що закон запроваджує відповідальність саме за порушення правил перевезення дітей, а не лише за автокрісла.

Якщо суворо дотримуватись закону, то найбільше для перевезення підходить крісло-бустер. Але він розрахований лише для дітей 4-8 років. Перевозити дітей, використовуючи тільки ремінь безпеки, – небезпечно.  Він може пошкодити внутрішні органи або й навіть задушити дитину.

– Ремінь безпеки проходить не там, де потрібно. У дитини він іде через шию або живіт. При зіткненні дитина може вилетіти, ремінь може перетиснути живіт або ж дитина на ньому повіситься, – пояснює голова Національної програми з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді Traffic Challenge Ольга Дробишева.

За словами Дробишевої, ремінь має проходити по ключиці, грудині та через таз.

При першому порушенні на водія накладуть штраф у розмірі 13 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн).

При повторному порушенні штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів (850 грн).

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    1 Коментар

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.