Випускників, які склали ЗНО на 200 балів, хочуть преміювати. Як справи зі стипендіями на Черкащині?

В Україні випускників, які отримали найкращі бали на ЗНО, хочуть преміювати. Відповідний проєкт постанови №4563 зареєстровано на сайті Верховної Ради України. Іменні стипендії зможуть отримати ті, хто склав зовнішнє незалежне оцінювання з будь-якого із предметів на 200 балів.

Про умови можливого преміювання випускників та вже наявні стипендії для учнів Черкаської області “18000” розповіла т.в.о. начальника управління освіти і науки Черкаської ОДА Оксана Сімушіна.

За її словами, передбачається, що стипендію буде надано випускникам, які склали ЗНО на 200 балів та вступили до українського закладу вищої освіти. Розмір винагороди становитиме 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на 1 січня року, з якого призначається стипендія.

– Раніше такої стипендії не існувало. Це можливість підтримати дітей не тільки морально, а й фінансово, – говорить Оксана Сімушіна. – У 2020 році в Україні дітей, які склали ЗНО на 200 балів, було 455. Із них 12 – випускники закладів Черкаської області.

Освітянка додає, що нині в області 74 учні вже отримують різні стипендії.

– Зокрема, 59 дітям виплачується стипендія в розмірі 30% від прожиткового мінімуму терміном на 1 навчальний рік. Серед них 5 учнів щомісяця отримують винагороду на 50% більшу. Це пов’язано з тим, що вони здобули перемогу в декількох олімпіадах та конкурсах, – зазначає Оксана Сімушіна. – Якщо говорити в фінансовому еквіваленті, то перші отримують 719 грн в місяць, другі – 1 067 грн.

Крім того, ще 9 учнів в області отримують стипендію Президента України, яка становить від 1 420 до 2 600 грн залежно від конкурсу. Ще один учень отримує винагороду Кабінету Міністрів – 2 360 грн.

– На Черкащині запроваджена й стипендія голови ОДА. Щороку п’ятьом найбільш талановитим учням призначається стипендія в розмірі прожиткового мінімуму відповідно до віку учня. Право її отримувати мають здобувачі освіти, які не мають інших стипендій, – розповідає освітянка.

Також підтримувати учнів можуть і безпосередньо в містах та ОТГ. Такі рішення самостійно ухвалюють органи місцевого самоврядування.

– Це можуть бути одноразові виплати, подарунки або й щомісячне преміювання, – додає Оксана Сімушіна.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *