Водіїв самокатів почали притягувати до відповідальності

Фото : Львівський портал

Цього року водіїв електросамокатів визнано учасниками дорожнього руху. За останні роки притягнуто до карної відповідальності чотирьох керманичів здебільшого за травмування пішоходів. 

Про це інформує “Опендатабот”.

За останні чотири роки мінімум чотирьох водіїв електросамокатів притягнули до відповідальності за ст. 291 Кримінального кодексу України. В усіх випадках винуватців аварій покарали штрафами або позбавленням волі до двох років з умовним терміном.

ІнфорграфікаДо адміністративної відповідальності було притягнуто 76 водіїв. Найбільше – у 2021 році. Тоді покарали 29 керманичів.

Як штрафували водії самокатів у різні роки

Нагадаємо, змінами до Закону України “Про автомобільний транспорт” користувачів електросамокатів, моноколес та інших видів транспорту з електродвигунами офіційно визнали водіями, прирівняли їх до інших учасників дорожнього руху та зобов’язали дотримуватися ПДР. Тож з весни цього року самокатники повинні рухатися якомога правіше проїзної частини, користуватися світловідбивальними елементами та пасивними засобами безпеки (шоломами) тощо. Їм було заборонено їздити тротуарами та пішохідними доріжками.

Нововведення були, зокрема, спрямовані на врегулювання відповідальності самокатників, адже раніше жодної згадки про ці види транспорту в українському законодавстві не було. Водночас держава досі офіційно не затвердила спеціальні правила дорожнього руху для електросамокатів, хоча це і передбачалося при затвердженні змін до Закону України “Про автомобільний транспорт”.

Також читайте. Лобове зіткнення: в поліції розповіли деталі ДТП на черкаській дамбі.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *