
У черкаських закладах освіти є безлактозне харчування. Фото: bezglutex
У закладах освіти Черкаси дітям з лактозною недостатністю пропонують безлактозні молочні продукти.
Інформацію «18000» підтвердили у відповіді на інформаційний запит до Черкаської міської ради.
Безлактозне харчування дітей у Черкасах
За інформацією департаменту освіти, у Черкасах на 1 січня цього року відомо про 22 дитини, які мають непереносимість лактози. Вони відвідують:
- дитсадки: 1, 7, 10, 18, 22, 23, 27, 34, 35, 43, 55, 62, 65, 69, 70, 84, 87, 89, 90;
- школи: №8, №34.
«У цих закладах освіти загальне меню адаптоване з урахуванням протипоказань у харчуванні дітей відповідно до медичної довідки та заяви батьків», – пояснили у департаменті освіти. Організація харчування відбувається відповідно до постанови № 305 Кабінету Міністрів від 2021 року.
У мерії додали, що вартість безлактозного харчування дітей у Черкасах не відрізняється від звичайного.
Вартість харчування у дитсадках Черкас
Як писав «18000», з 1 січня 2026 року вартість харчування в дитсадках:
- у ясельних групах – 92,30 грн/день;
- у садових групах – 124,78 грн/день.
Вартість харчування у школах Черкас
Учні 1–11 класів з вересня 2026 року отримуватимуть безоплатне харчування по всій країні. В уряді готують необхідні рішення.
Із початку 2025 року безоплатне харчування вже діє для учнів 1–4 класів по всій Україні. З вересня гарячі обіди почали отримувати ще й учні 1–11 класів у прифронтових громадах.
Читайте також. Заклади з дитячою кімнатою в Черкасах: добірка.
Розкажіть нам про актуальні новини Черкащини. Якщо ви або ваші знайомі творите сьогодення в області, надішліть інформацію про це в бот «18000»


