Хроніка карантину через коронавірус на Черкащині: день другий

Учора, 12 березня, на Черкащині, як і по всій Україні, оголосили тритижневий карантин. Закінчитися він має 3 квітня.

У попередній публікації команда “18000” уже розповідала, які обмеження діятимуть в області, а також рекомендації щодо того, як вберегтися від нового вірусу.

Нині ж переповідаємо, яка ситуація з коронавірусом у місті Черкаси, області, Україні та світі.

Черкаси та область: дезінфекція і перші тест-системи

Випадків захворювання на коронавірус в області не виявлено.

Черкаська та Уманська інфекційні лікарні отримали тести для виявлення COVID-19. Проте їхня кількість поки що невідома.

Крім того, сьогодні обласна лікарня придбала 100 тестів на виявлення коронавірусу, загальною вартістю 37 501 грн. Також лікарня закупила 220 комплектів спеціального одягу загальною вартістю 99 тисяч гривень.

Корсунь-Шевченківська центральна районна лікарня закупила 90 респіраторів, а Центр екстренної медичної допомоги – 62 пари захисних окулярів.  

Водночас черкащани вже й самі долучаються до поповнення черкаської “інфекційки” тестами.

Дитячі садочки, школи, коледжі та університети відучора – на карантині. В обласному департаменті освіти та науки навчальним закладам радять проводити дистанційне навчання. Серед запропонованих засобів комунікації – соцмережі, тематичні форуми та чати, хмарні сервіси, електронне листування тощо.

У громадському транспорті вже почали проводити дезінфекцію комунального та приватного громадського транспорту.

Комунальний кінотеатр “Україна” пішов на карантин і скасував усі кінопокази до 3 квітня, тобто до завершення карантину.

– Нам прийшов із мерії протокол засідання комісії з надзвичайних ситуацій. І згідно з ним, ми маємо право показувати фільми й надалі, проте ухвалили рішення не робити цього, – говорить у коментарі кореспонденту “18000” директорка кінотеатру Валентина Слуцька. – У протоколі зазначено, що дозволяється проводити заходи, в яких беруть участь менше 200 людей. У нас стільки на одному сеансі буває нечасно, тож ми могли працювати. Але вирішили закритися на карантин. По-перше, в нас орендоване обладнання дуже дороге. По-друге – прем’єри найбільш рейтингових фільмів відкликані.

Натомість “Мультиплекс” показувати фільми продовжує. Правда, з обмеженнями. Відтепер у кінозалах люди сидять через одне крісло. Адже згідно з протоколом комісії з надзвичайних ситуацій, під час заходів, участь у яких беруть менше 200 людей, між людьми має бути відстань не менше 1 метра.

Директор “Мультиплекса” Костянтин Чернецький констатує: працювати в таких умовах – складніше. Проте краще працювати в таких обмежених умовах, ніж не працювати зовсім. Як мінімум, це дозволить забезпечити працівників заробітною платою.

– Кількість людей, які ходять на сеанси, зменшилася десь у чотири рази. Попри те, що четвер – день прем’єр, учора на “Любаві” було 130 людей, у кінотеатрі на “Дніпро-Плазі” – вдвічі менше. Це пов’язано частково і з тим, що кілька прем’єр перенесли, – говорить Чернецький.

Він додає, що ще тиждень тому на території кінотеатру розмістили санітайзери на зонах загального користування. Нині ж посилили обробку загальних поверхонь: касові стійки, дверні ручки тощо.

Гра баскетбольної Суперліги між “Черкаськими Мавпами” та “Прометеєм”, як і повідомялося, сьогодні не відбудеться.

Окрім того, у місті переносяться усі концерти, заплановані раніше.

– Усі концерти, що були заплановані на період карантину, буде перенесено. Дехто вже оприлюднив нові дати виступів, інші – ще узгоджують свої графіки. Нині скасовано лише один захід – виступ команди Куклачова. Санслужба заборонила виступ із котами, – говорить директорка КП “Дружба народів” Галина Бурлака.

Ситуація в Україні: нові випадки вірусу

Станом на 13 березня в Україні лишаються три лабораторно підтверджені випадки COVID-19. Два в Чернівецькій області, один – у Житомирській. 

Уже сьогодні в Житомирській області померла 71-річна жінка, яка 12 березня була госпіталізована із підтвердженим випадком COVID-19.

Зі старту 2020 року на наявність інфекції перевірили 55 українців (у трьох результат позитивний, у 49 – негативний, три зразки в процесі дослідження).

Як повідомляє МОЗ, по Україні у визначених медичних закладах продовжують навчання  (симуляційні вправи) на випадок фіксації коронавірусу. 

Згідно з рішенням РНБО, Україн закриває кордони для іноземців. Відбутися це має вже через 48 годин.

Як справи у світі?

У Європі зареєстровано вже 29 049 недужих, найбільше в Італії та в сусідніх із нею країнах.

Загалом у світі коронавірус підхопило 128 343 осіб (загинуло 4720, одужало 68 324 особи).

Попри те, що в Китаї постійно тривають клінічні випробування низки лікарських засобів і розробляють більше 20 вакцин для COVID-19, нині ліцензованих препаратів саме від коронавірусу немає. 

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.