Карантин live: смерть черкащанки з COVID-19 і можливе продовження карантину по всій країні

Черкащину після вихідних сколихнула новина про збільшення кількості летальних випадків від COVID-19. Україна анонсує продовження карантину з послабленням й паралельно ще блокує окремі міста через локальні спалахи. Безкарантинна Швеція фіксує приріст летальних випадків, а Мексика, яка виходить на пік інфікування, закриває все до літа. 

Як завжди о цій порі, команда “18000” підготувала звіт чергового, 41-го дня карантину. Лише в тезах, фактах і цифрах.

Черкащина: ще один летальний випадок від COVID-19

Ранок приніс у Черкаську область сумну новину. Летальних випадків, спричинених коронавірусом, побільшало до трьох. Учора в обласній лікарні померла жінка із діагнозом COVID-19. Вона – родом із Кам’янки, 1942 року народження. У лікарню кам’янчанка потрапила 13 квітня. В ОДА запевняють, що мала низку супутніх хвороб, серед яких – серцева недостатність і цукровий діабет. Її контактних осіб уже протестували на коронавірус. Результати – негативні.

Також на Черкащині зафіксували збільшення кількості хворих на коронавірус. За добу в області виявили ще 21 інфікування. У розрізі районів:

– Умань – 5;
– Черкаси – 3;
– Городищенський район – 3;
– Черкаський район – 3;
– Лисянський район – 2;
– Кам’янський район – 3;
– Золотоніський район – 1;
– Смілянський район – 1.

Поширення вірусу можете подивитися на карті.

Нині загальна кількість інфікованих в області становить 186 людей. З них одужали 43.

У Черкаській інфекційній лікарні перебувають 12 дворослих і двоє дітей із діагнозом COVID-19. “Усі вони мають ускладнення у вигляді пневмонії, але стан хворих, на щастя, не важкий”, – повідомив мер Черкас Анатолій Бондаренко.

У Канівській центральній районній лікарні медиків продіагностували на коронавірус. Тестування лікарів інфекційного відділення показало негативний результат.

Під час карантину із черкащани на зв’язку психологи обласного управління ДСНС. Майже всі такі розмови – анонімні. Дехто телефонує о 10 ночі, бувають і дзвінки о 4 ранку. Зв’язатися з психологами можна цілодобово.

Детальніше – у сюжеті UA: Черкаси.

Черкащани повідомляють про блокпости, які стоять на в’їзді до Київської області. На них часом перевіряють температуру.

Депутати Смілянської міськради хочуть перерозподілити бюджетні кошти на користь медицини. Знявши їх зі сфери ЖКК. Про це пише сайт Сміла.ua. Серед потреб, із яких хочуть зняти кошти, облаштування футбольних полів, ремонт стадіонів, придбання дитячих майданчиків, впорядкування сміттєсортувальної лінії та інші проекти.

Україна: закритий через великодні порушення Почаїв та нарешті прибуття антарктичної експедиції

415 нових інфікованих. Ранок післявеликодніх свят країна зустріла з такими цифрами добового приросту. Від початку епідемії підтверджених випадків коронавірусу 6 125. 367 пацієнтів одужало, 161 – помер.

Кількість інфікованих у Чернівецькій області наближається до тисячі. У столиці зафіксовано вже 892 випадки коронавірусу. У більшості областей кількість зафіксованих хворих давно перевищує сотню. Двозначні цифри лишилися в семи регіонах: Чернігівщина (13), неокупована частина Донеччини (16) й Луганщини (25), Миколаївщина (41), Хмельниччина (49), Херсонщина (70) та Харківщина (77).

Міністерство охорони здоров’я пропонує продовжити карантин до 12 травня. Також анонсують поступові послаблення. “Наприклад, прогулянки парками. Але вони будуть чітко регламентовані обмеженнями щодо кількості осіб, систем захисту індивідуального захисту, будуть дуже чіткі критерії. Будемо пропонувати, наприклад, відкриття для відвідування наших музеїв, бібліотек, також із чітким дотримання обмежень щодо дистанції, засобів індивідуального захисту, термоскринінгу на вході”, – зазначив міністр.

Кошти на підвищені зарплати медикам, які лікують хворих на COVID-19, уже спрямували в регіони. Про це сьогодні заявив голова МОЗу. Підвищення становитиме до 300%. На виплати з квітня передбачено 15,8 млрд грн.

У Дніпрі головна лікарка одного з медзакладів оголосила голодування. Пояснює: акція протесту на підтримку лікарів з усієї України, яким після початку другого етапу реформи не доплачуватимуть зарплату. Також на своїй сторінці у фейсбуці Інеса Шевченко поширила петицію, у який зазначено, що в період світової пандемії українські лікарі ризикують життям за 150 доларів. Автор звернення вимагає негайного підняття заробітної плати медикам.

Після порушення карантинних умов духовенством і віряними в Почаївській лаврі на Великдень – в’їзди й виїзди в місто обмежують. Поліція повідомила, що в ніч на свято церковники пустили людей у храм, дистанції там ніхто не дотримувався. Нині на околицях облаштували чотири КПП. Полісмени з’ясовують маршрут та мету поїздки, роблять температурний скринінг, проводять роз’яснювальну роботу, якщо потрібно – здійснюють санітарну обробку транспорту.

Поліція відкрила кримінальне провадження за продовження роботи одеського ринку «Привоз». Зараз складено певну кількість протоколів як про порушення порядку торгівлі, так і про порушення порядку карантину, про це повідомляє “Радіо Свобода”.

В Одеській області закрили на карантин місто Подільськ. Проїзд дозволять тільки місцевим і працівникам життєво необхідних підприємств. Транзитний проїзд через місто заблокують. На в’їзді, виїзді стоятимуть правоохоронці, які перевірятимуть реєстрацію або довідку з місця роботи. Додамо, у місті 37 підтверджених випадків. Напередодні помер медик, лікарню у якій він працював закрили на карантин.

Під час COVID-19 важливо продовжувати вакцинацію, повідомляє ЦГЗ. Нині тримає Європейський тиждень імунізації. ВООЗ зазначає, що продовжуючи імунізацію, необхідно дотримуватися фізичного дистанціювання, заходів профілактики та інфекційного контролю.

Українська антарктична експедиція нарешті дісталася станції “Академік Вернадський”. Через карантин і пандемію цьогорічна дорога полярників тривала більше місяця (із 16 березня). Кілька днів розвантажуватимуть запаси для 25-го складу експедиції, потім додому вирушить попередній, 24 склад.

МОЗ закликає долучитися до всеукраїнської кампанії #ПідтримуюЛікарів, символом якої стала червона стрічка. Долучитися до акції можна, розмістивши червону стрічку з вузликом на сторінках видань, в ефірі телеканалів, профілях у соціальних мережах або зав’язавши на зап’ясті.

Світ: статистичний політ Росії й скасування Октоберфесту

Добовий приріст нових хворих зменшується на кілька тисяч, учора виявили 70,9 тисячі інфікованих. Загальна кількість випадків перевалила за 2,5 млн.

Випадки хвороби – 2 501 156;

Одужало – 659,6 тисячі;

Померло – 171,7 тисячі.

Інтенсивність поширення хвороби в США сповільнюється третій день поспіль. Однак добовий приріст лишається найбільшим у світі. Протягом 24 годин в Америці виявили понад 25 тисяч нових інфікованих.

Випадки хвороби – 788,1 тисячі;

Одужало – 73.5 тисячі;

Померло – 42,4 тисячі.

Трамп обіцяє підписати наказ про тимчасове припинення імміграції до США. Це рішення він ухвалив “через напад невидимого ворога” та з “необхідності захистити робочі місця американських громадян”.

Компанія “General Motors” виготовила перші апарати ШВЛ. Першу партію обладнання вже доправили в лікарні. МОЗ США уклало з фірмою контракт на майже пів мільярда доларів. Перші розмови щодо можливості перепрофілювання гіганта автовиробництва відбулися лише місяць тому.

У статистиці підтверджених випадків коронавірусу Туреччина випереджає Іран і Китай.

Випадки хвороби – 91 тисяча;

Одужало – 13,4 тисячі;

Померло – 2,1 тисячі.

За аналізом New York Times, кількість інфікованих у Стамбулі вища, ніж прогнозували фахівці медицини. Хоча Анкара вживала ранніх кроків щодо обмеження міжнародних подорожей та закриття шкіл і ресторанів, незабаром після підтвердження першого випадку (11 березня), президент протистояв закликам до повного закриття. За його словами, колеса економіки “повинні продовжувати обертатися”. Додамо, Туреччина досі оговтується після краху валюти 2018 року.

Росія фіксує найбільший приріст добових хворих – понад 5,6 тисячі. Загальна кількість уже перевищує 52 тисячі випадків інфікування. 456 осіб померло, майже 3,9 тисячі одужало. Напередодні журналіст Антон Красовський відвідав кілька лікарень, де опікуються хворими на коронавірус. У своїй бесіді з головним редактором російського “”Esquire” зізнався, що медицина в Московській області в жахливому стані. Адже владці десятиліттями вкладали гроші в розвиток галузі столиці. Область лишилася – за межею.

Швеція повідомляє про найбільший добовий показник летальностей у країні – 185. Загалом хвороба забрала життя 1 765 осіб. Від початку епідемії тут зафіксували 15,3 тисячі інфікованих, 550 осіб одужало. Нагадаємо, обмеження у країні не запроваджували, поклавшись на так званий “народний карантин”. Лише тиждень тому уряд вніс зміни до закону, які дають змогу владцям ухвалювати “швидкі рішення”, типу заборони масових зборів тощо.

Поки що найдовше карантинні обмеження офіційно продовжили в Мексиці – до 30 травня. Міністерство сповіщає, що країна вийшла в пік захворювання.

Випадки хвороби – 8,8 тисячі;

Одужало – 2,6 тисячі;

Померло – 712.

Німеччина скасовує легендарний Октоберфест. Він був запланований на початок жовтня у Мюнхені і мав принести місту майже 1 млрд доларів. Щороку на захід приїздить близько 6 млн людей. Владці зазначають: ймовірно, цей крок матиме не тільки фінансовий, а й емоційний наслідок.

Випадки хвороби – 147,1 тисячі;

Одужало – 95,2 тисячі;

Померло – 4,9 тисячі.

Греція планує послабити карантин вже за тиждень. Першими відкриють суди. Потім повертатимуть на роботу тих працівників, які не в зоні ризику смертельних наслідків.

Випадки хвороби – 2,3 тисячі;

Одужало – 577;

Померло – 116.

WhatsApp і ВООЗ запустили серію наліпок для чатів, щоб допомогти людям спілкуватися про аспекти пандемії коронавірусу й карантину. Пакет “разом удома” містить барвисті нагадування про миття рук, підтримку соціального дистанціювання та перевірку справ у близьких людей.

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *