Хворобою Лайма вже інфікувались 45 черкащан

Цього року зареєстровано 45 випадків захворювання хворобою Лайма.

Про це повідомили в Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Зараження людей відбулося під час відпочинку в паркових зонах Черкас, перебування на дачних і присадибних ділянках. У містах і районах області визначено 249 ензоотичних територій хвороби Лайма.

Захворювання виникає після укусу або присмоктування кліща й супроводжується характерним клінічним проявом – мігруючою еритемою, яка являє собою кільце гіперемованої шкіри шириною 2-5 см з більш блідим центром. Тривалість інкубаційного періоду варіює у широких межах – від 1 до 53 днів, найчастіше – 12 днів.

Часто разом із еритемою у людини з’являється гарячка, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота тіла й млявість. Якщо захворювання не лікувати у ранній стадії, то пізніше уражаються різні органи і системи організму: нервова, серцево-судинна система, опорно-руховий апарат, селезінка та печінка. Якщо вчасно встановити діагноз хвороби, то більшість пацієнтів можна успішно вилікувати антибіотиками.

Найбільш простим засобом профілактики захворювання залишаються: використання ефективних хімічних засобі, які відлякують комах, і застосування засобів індивідуального захисту.

Якщо кліщ устиг проникнути на шкіру людини, йому необхідний деякий час для відшукування місця присмоктування. Найчастіше вони присмоктуються тоді, коли людина перебуває в стані спокою. Іноді входження в шкіру хоботка триває декілька годин, тому необхідно вчасно виявити кліща.

Якщо кліщ присмоктався до шкіри, то знімати його треба дуже обережно, щоб не обірвати хоботок. Не можна роздавлювати кліща, але якщо таке трапилось, то необхідно негайно добре мити руки з милом.

Слід зазначити, якщо не вдалося самостійно видалити кліща або з’явились перші ознаки захворювання – треба негайно звернутися до лікаря.

Додамо, високий рівень природної інфікованості кліщами – на територіях парків “Сосновий Бір”, “Перемога”, мікрорайонів “Соснівка”, “Дахнівський” міста Черкаси, парку “Софіївка” в Умані.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

Реклама

По темі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.