Як отримати два врожаї за сезон? У Вереміївці показали демополя з новими сортами гороху та пшениці

На одному полі у Вереміївці минулого тижня зібрали аграріїв Черкащини, аби продемонструвати, як на одній ділянці за сезон можна виплекати два врожаї. На демоплощах у Чорнобаївському районі вирощують особливі сорти гороху, пшениці, соняшника та інших культур. Аби відкрити секрети успіху: від зародження зернини – до збору та створення готового сільгосппродукту, сюди покликали представників усіх залучених у процес компаній.

На Дні поля зробили перший укіс гороху сучасною технікою, обробили землю, висадили посівні матеріали. А ще презентували новинки у сфері захисту рослин, стимуляторів та антистресантів.

Вісімнадцять три нулі у полі під пекучим сонцем побачили все на власні очі. Як і де створюють досконалу насінину, та який врожай із неї збирає черкаський аграрій – читайте та дивіться далі.

 

«Продавати кілограм – як цінність»

Багатий врожай залежить не від площ орних земель, які в Україні фактично не збільшуються, а від посівного матеріалу. В цьому переконаний бренд-менеджер компанії «Agro Energy Group» Анатолій Донець.

– Ми маємо демополя, на яких вирощуємо відібрані закордонні посівні матеріали. На цих землях сходить багато нових культур, потім аналізуємо їх на якість та врожайність. Успішні – проходять обробку, потім продаємо їх аграріям як досконалий посівний матеріал, – пояснює Анатолій Донець. – Наше завдання – не кількість гектарів, а врожайність.

На полі зібрали аграріїв із Чорнобаївського, Золотоніського, Черкаського, Шполянського районів, аби продемонструвати новинки, налагодити комунікацію та обмінятися досвідом.

На землі у Вереміївці вже мали перший врожай годівельного гороху. На ній же і посіють ультраранній соняшник. Так два врожаї можна мати на одній ділянці.

За словами головного зоотехніка СТОВ “Ім. Чкалова” Володимира Тарановського, сорт озимого білкового гороху “НС Мороз” призначений для виробництва зерна.

– Це дуже ранній сорт, рівномірно дозріває, що є однією з його переваг. Збирання врожаю припадає на кінець першої – початок другої декади червня з урожайністю від 4 тон з одного гектару, – говорить Володимир Тарановський.

Цей горох підходить для харчування всіх видів тварин. Середній вміст сирого протеїну в зерні складає 23-25%.

– З досвіду наших закордонних партнерів, основною перевагою  гороху є те, що він не потребує термічної обробки. Він містить низький відсоток антинутринних речовин в зернах. Його добова норма в складі раціону тварин сягає 5 кілограм, що дозволяє повністю замінити шрот соняшниковий. Це дозволяє розширити спектр дії протеїну, – говорить головний зоотехнік товариства.

Консультант із годівлі компанії Chr. Hansen Леонід Кошовий розкрив секрет новинки – озимого сінадного гороху “Космай”. Його використовують не лише для споживання, як корму, а й для заготівлі сінажу.

– Ми відповідаємо за годівлю, рівень продуктивності тварин. Легко перетравлюваним кормом сінажу є горох у суміші з різними видами злакових культур. Він добре в’ється і за допомогою озимих злакових культур виходить сітка. Її скошують, певний період часу вона підсихає, потім подрібнюється та трамбується в яму, – розповідає Леонід Кошовий.

Врожайність сорту в господарстві складає 250 центнерів з одного гектару фуражного корму, а максимальний потенціал сорту – 400 центнерів з гектару. Цей корм гарантує якісне молоко, покращує продуктивність корів та ефективно використовується у новотільний період.

– Озимий сінажний горох – це ноу хау, – додає консультант із годівлі компанії Chr. Hansen.

Директор ТОВ «Іскра», що у Шполянському районі, Сергій Ніковський приїхав сюди заради озимого кормового гороху “НС Мороз”.

– Наше підприємство вирощує зернові культури, та ми плануємо розширюватися. У нас випадає невелика кількість опадів за сезон, а викорисовувати поливні системи немає можливості. Тому нам цікавий озимий горох для вирощування та відгодівлі. Вже восени хочемо переводити відгодівлю на сінаж. Для цього потрібен такий горох. Він мене вразив свою урожайністю. Тут на полі ми порахували врожайність, це близько 4,7 тони з одного гектару. Дуже хороший показник, – говорить Сергій Ніковський.

«У півтора рази врожайніша»

За кілька кілометрів від гороху у СТОВ «Вереміївка» вирощують два види пшениці. За словами агронома компанії «Agro Energy Group» Ігоря Скічка, врожайність озимої «KWS Джерсі» та «Мескаль» у півтора рази вища за звичайні сорти.

– «KWS Джерсі» – це пшениця групи А. Сорт стійкий до вилягання. Висота травостою сягає 85 сантиметрів. Сорт середньопізній та вирощується по інтенсивних технологіях. В Україні зареєстрований з 2017 року, – розповідає Ігор Скічко.

«KWS Джерсі» стійка до морозів, хвороб колоса, листкової поверхні та стебла. Пшениця чудово кущиться і тому рекомендовано висівати не більше 4,5 млн зерен на гектар.

Величина колоса сягає 10-15 см, а це 40-50 зернин. Маса тисячі складає 45 грам.

– Цей сорт полюбляє посіви середніх та пізніх термінів. Це дозволяє дочекатися посушливої погоди, вчасно посіяти та отримати восени добрі сходи, – додає агроном. – Найвищу врожайність «KWS Джерсі» демонструє саме в Центральних регіонах – 60-100 центнерів із гектару.

Цей сорт стійкий до висипання та перестою. Минулого року, коли були затяжні жнива з великою кількістю опадів, більшість господарств зібрали неякісне зерно, що було вражене хворобами. Ті ж, хто вирощував «KWS Джерсі», отримали першокласний продукт.

Пшениця «Мескаль» не поступається попередньому сорту по фітосанітарних показниках. Висота стебла – 85 см. Висівається з густотою – 4-4,5 млн зерен на гектар. Терміни посівів бажано проводити в пізні та середні строки. Найкращий врожай з неї отримують у лісостеповій зоні – 60-80 центнерів з га.

– На Дні поля ми ставили собі завдання продемонструвати, як поводять себе ці сорти при традиційній системі обробітку. Після збирання кукурудзи тут було проведено дискування стерні, глибоке розпушування землі для знищення грунтової підошви. Це дало можливість кореневій системі проникати у глибші шари та користуватися тими поживними речовинами, які є в землі. Після – проведена оранка на глибину 25-27 сантиметрів з подальшим вирівнюванням шару грунту. Під час настання термінів посіву була проведена передпосівна культивація, аби підтягнути вологу з нижчих шарів для зерна. Тут проводили внесення комплексних добрив перед посівом та під час, – додає агроном компанії «Agro Energy Group».

Окрім того, аграрії подбали і про систему захисту. Майбутній врожай пройшов дві фунгіцидні обробки для  боротьби із хворобами листової поверхні та боротьби зі шкідниками зернових культур.

– Зверніть увагу на величину колоса. Вона густа у цих погодніх умовах має чудові види на врожай. Ми вирощуємо сорти нової селекції з використанням сучасних технологій, – резюмує Ігор Скічко.

Окрім того, до свята долучилися партнери Agro Energy Group.  Серед них компанії – ТОВ «Адама – Україна», «Агротехносоюз», ТОВ “Маїсадур Семанс Україна». Вони презентували свою продукцію та розповіли про її переваги.

На Дні поля відбулася демонстраційна частина від компанії«РДО Україна техніка John Deer» при збиранні гороху та посіві ультрараннього соняшника на землях групи компаній Agro Energy Group.

 

*Імідж-інформація

По темі

    коментарі
    1 Коментар
    1. Цікаво.Хто продаю горох Мороз

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *