У черкаському медичному центрі “Славутич” лікують грижі передньої черевної стінки сучасними методами.
Грижа – це поширена патологія, яка може виникнути у будь-якому віці. Як розпізнати грижі? Чому вони виникають? Як їх лікувати? Ці питання ми поставили медичному директору клініки “Славутич” Леоніду Федоруку.
Ознаки та причини виникнення гриж
Як правило, спочатку пацієнт відчуває певний дискомфорт, біль в області живота. Згодом може побачити пухлиноподібне утворення на певній ділянці. Ці симптоми обумовлені підвищенням внутрішньочеревного тиску та можуть проходити самостійно.
З часом пухлиноподібне утворення збільшується у розмірах і доставляє пацієнту все більше дискомфорту і навіть біль.
За словами Леоніда Федорука, причина виникнення гриж (кил) – у поєднанні двох факторів. Перший – це слабкість апоневротичного каркасу. Вона виникає в людей із зайвою вагою, під час дегенеративних змін у пацієнтів старшого віку, після травм, операцій, а також під час вагітності. Другий фактор – внутрішньочеревний тиск, який може підвищуватися унаслідок надмірного фізичного навантаження, частих запорів або кашлю.
Грижа – це дефект черевної стінки, отвір, у який потрапляють органи черевної порожнини, які можуть вільно рухатися в ній (великий сальник, петлі тонкого кишківника та інше).
Найпоширенішими видами гриж є пахові, пупкові, післяопераційні, вентральні та стегнові.
Як лікують грижі у медичному центрі “Славутич”?
– Майже всі сучасні оперативні втручання щодо гриж черевної стінки відбуваються із використанням сітчастих імплантатів. Це дозволяє значно зменшити кількість рецидивів за рахунок формування більш міцного каркасу, – розповідає Леонід Федорук.
У “Славутичі” поряд із традиційними методами хірурги широко застосовують лапароскопічні технології. Під час лапароскопії немає традиційного розрізу і оперативне втручання виконується через невеликі проколи черевної порожнини. Це призводить до меншої травматизації тканин, зменшення больового синдрому і, як наслідок, кращої реабілітації пацієнта та зменшення його часу перебування у лікувальному закладі. Такий вид втручання найкраще підходить для пацієнтів із малими та середніми, не ускладненими, килами.
Защемлена грижа: діагностика та ризики
Защемлена грижа є серйозним ризиком не лише для здоров’я, а й життя хворого. На неї слід звернути особливу увагу.
Це стан, коли у пацієнта з’являється різкий біль у ділянці вип’ячування, воно не є вправимим. У хворого з’являється рвота. У такому разі потрібно терміново звертатися по допомогу медиків.
– Цей стан може бути загрозливим для життя, адже органи, які потрапляють у грижовий мішок, можуть перетискатися, відмирати, – говорить Леонід Федорук. – І це може призводити в подальшому до запалення всієї черевної порожнини.
Медичний директор клініки “Славутич” наголошує, що оперувати грижі малих та середніх розмірів значно простіше та ефективніше. Також такі види втручань є більш безпечними для самого пацієнта. Хворий отримує значно кращий результат у післяопераційному періоді.
За наявності симптомів, що можуть свідчити про грижу, не зволікайте та запишіться у клініку “Славутич” на консультацію та огляд. Номери для запису: 0689009001, 0972756662, 0939908667.
Дивіться також
Читайте також: Що таке варикоз та як його лікувати? Пояснює для черкащан флеболог клініки “Славутич”
*Реклама
👍👍👍
важлива інформація,дуже дякую,зрозуміла цо грижі бувають на стегнах,не знала.