На військово-лікарську комісію нині передбачають один день, якщо військовозобов’язаний не має скарг на здоров’я. Допускають і довший термін, однак він має відповідати протоколам МОЗ та НСЗУ.
Про це в інтерв’ю “18000” розповів начальник Черкаського об’єднаного міського ТЦК та СП Олег Тимошенко.
– Тривалість ВЛК визначається за станом здоров’я. Якщо людина не має скарг або її стан здоров’я можна визначити без додаткових обстежень, тривалість ВЛК – один день, – пояснив Олег Тимошенко. – Довший термін проходження ВЛК залежить від протоколів, які затверджують у Міністерстві охорони здоров’я, Національній службі здоров’я України. Є обстеження, на які достатньо дня, на інші потрібно – три.
Алгоритм ВЛК
Як розповів начальник Черкаського ТЦК, перше, що роблять лікарі на ВЛК, вивчають історію хвороб людини в електронній системі охорони здоров’я. Чи зверталася вона раніше до сімейного лікаря, профільних лікарів. Нині всі візити до лікаря фіксують в єдиній системі. Відповідно, всі електронні направлення теж у ній є. Далі лікар дивиться, чи є ознаки хвороб, результати аналізів тощо. За потреби, направляє на додаткове обстеження.
Кожне обстеження жорстко регламентоване. Однак бувають винятки з правил. У ТЦК, за словами Олега Тимошенка, враховують, те військовозобов’язаний міг не потрапити на обстеження, наприклад, через зміни в записі тощо.
– У нас все враховують. По-перше, людина, яка проходить обстеження, отримує повістку на час завершення цього обстеження. Вона приходить і доставляє результати обстеження або пояснює, чому вона не змогла його пройти. Якщо це об’єктивна причина, то ми ставимося з розумінням. Якщо людина не хоче або не може з інших причин, то ми реагуємо відповідно, – додав начальник міського ТЦК Олег Тимошенко.
Інтерв’ю з начальником Черкаського ТЦК Олегом Тимошенком
Нагадаємо, начальник Черкаського ТЦК розповів, чи мобілізують нині чоловіків за 50 років.
Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”
От брехун.
На яких лохів розраховане це інтерв’ю?