
Що нового в отриманні гранту на Черкащині
Із 2022 року більше тисячі грантів від служби зайнятості отримали молодь, учасники бойових дій з Черкащини. З початку 2026 року в умовах отримання грантів відбулися зміни.
Про зміни поінформували директор департаменту регіонального розвитку Черкаської ОВА Роман Карманнік та заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.
Фінансова підтримка підприємців
У межах державної політики «Зроблено в Україні» підприємці Черкащини отримали близько 6 млрд гривень підтримки у 2025 році:
- 5,8 млрд доступних кредитів;
- 134 млн гарантів єРоботи;
- близько 614 млн грн – компенсаційні програми для роботодавців.
- Таких обсягів фінансової підтримки для бізнесу в Україні не було ніколи, хоча була європейська практика. Але ми тепер, як частина Європи, підтримаємо підприємців гранатами, – пояснив директор департаменту регіонального розвитку Черкаської ОВА Роман Карманнік.
Фінансова частина політики – програма єРобота – передбачає надання державного фінансового ресурсу від 100 000 до 20 млн грн залежно від програми. Загалом передбачені дев’ять грантових програм: три в аграрному спрямуванні: «Свій сад», «Своя теплиця» і цьогоріч почне діяти грант на будівництво овочесховищ та фруктосховищ та шість грантів, що реалізують у службі зайнятості:
- мікрогранти;
- «Власна справа»;
- гранти для молоді;
- гранти для сфери дошкільної освіти;
- гранти для креативних індустрій;
- гранти для ветеранів та членів їх сімей;
- гранти для переробних підприємств.
Зміни в отриманні грантів
- З початку 2026 року ті грантери, які претендують на суму до 100 000 грн, можуть не створювати нове робоче місце і не працевлаштовувати найманих працівників.
- Максимальна сума мікрогранту збільшилась до 350 000 грн і для того, щоб отримати цю суму гранту, потрібно працевлаштовувати двох найманих працівників.
- Грант у межах програми для учасників бойових дій та членів їхніх родин можуть отримати, зокрема батьки та повнолітні діти.
Крім того, є напрям креативної індустрії, максимальна сума грант – мільйон гривень. Аналогічна сума гранту передбачена для ще одного напряму – дошкільна освіта. Водночас ці грантери мають створити чотири робочі місця.
- Загалом підприємці в Черкаській області отримали майже 250 млн грн для відкриття або розвитку підприємницької діяльності. Йдеться і про мікрогранти, і про гранти для учасників бойових дій. Це пекарні, кав’ярні, ветеринарна діяльність, косметологія, спортивні клуби, сільське господарство, – зауважила заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.
Читайте також. Компенсація за зруйноване майно: що потрібно знати жителям Черкащини.
Розкажіть нам про актуальні новини Черкащини. Якщо ви або ваші знайомі творите сьогодення в області, надішліть інформацію про це в бот «18000»


