Черкащанин Віктор Євпак бере участь у створенні національної стратегії онлайн-безпеки дітей. Зокрема, черкаський айтішник узяв участь у брифінгу, що відбувся вчора в Офісі президента.
Захід відбувся з нагоди Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, повідомляє пресслужба Офісу президента.
Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба повідомив, що в Україні кожна п’ята дитина постраждала від сексуального насильства. При цьому діти не знають, куди звертатися по допомогу, часто вони мовчать про злочин, і насильство продовжується.
– У сучасному світі однією з небезпек є й сексуальне насильство онлайн. Нещодавно разом з Міжнародним союзом електрозв’язку ми провели дослідження, у якому взяли участь понад п’ять тисяч дітей і понад п’ять з половиною тисяч батьків. За його результатами, 30% опитаних дітей погоджувалися зустрітися з людиною, з якою вони познайомилися онлайн. 85% батьків зазначають, що не знають, куди звертатися у випадку проблеми онлайн. Нині ми працюємо над національною стратегією онлайн-безпеки дітей, – зазначив уповноважений з прав дитини.
Начальник ювенальної превенції Національної поліції Лариса Зуб повідомила, що з початку 2019 року 324 дитини стали жертвами сексуального насильства. Вона наголосила на важливості створення у поліції окремого підрозділу з розслідування таких злочинів. Вона також акцентувала увагу на складнощах фіксації цього типу правопорушень через небажання дорослих серйозно сприймати заяви дітей.
– Часто дорослі говорять, що дитина щось вигадує, або просто відмовляються сприймати таку реальність. Адже насильником може виявитися близький родич дитини. Брак психологів дуже ускладнює процес розслідування, – сказала вона.
Розробник українського додатка батьківського контролю Віктор Євпак зауважив проблему цифрової залежності у дітей.
– Є ціла наука, яка називається «маніпулятивний дизайн». Я помітив таку залежність у своїх дітей уже в три роки. Батьки мають розуміти ризики для дітей, говорити з ними про це та встановлювати межі. Одним з таких помічників для батьків є додаток батьківського контролю Kidslox, – зазначив він.
Координаторка програм із захисту дітей від насильства офісу Уповноваженого з прав дитини Анастасія Дьякова зазначила, що під час спілкування в Інтернеті дитина почувається безпечно, і виникає так звана ілюзія спальні. Через це діти можуть поводитися так, як не наважилися б у реальному житті.
– Тому діти можуть відправляти інтимні матеріали незнайомцям. Потім починається шантаж, є випадки, коли такі дії завершувалися зґвалтуванням дитини, – зазначила Дьякова.