Євпак в Офісі президента розповів журналістам про “цифрову залежність”

Черкащанин Віктор Євпак бере участь у створенні національної стратегії онлайн-безпеки дітей. Зокрема, черкаський айтішник узяв участь у брифінгу, що відбувся вчора в Офісі президента.

Фото з сайту Офісу президента

Захід відбувся з нагоди Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба повідомив, що в Україні кожна п’ята дитина постраждала від сексуального насильства. При цьому діти не знають, куди звертатися по допомогу, часто вони мовчать про злочин, і насильство продовжується.

– У сучасному світі однією з небезпек є й сексуальне насильство онлайн. Нещодавно разом з Міжнародним союзом електрозв’язку ми провели дослідження, у якому взяли участь понад п’ять тисяч дітей і понад п’ять з половиною тисяч батьків. За його результатами, 30% опитаних дітей погоджувалися зустрітися з людиною, з якою вони познайомилися онлайн. 85% батьків зазначають, що не знають, куди звертатися у випадку проблеми онлайн. Нині ми працюємо над національною стратегією онлайн-безпеки дітей, – зазначив уповноважений з прав дитини.

Начальник ювенальної превенції Національної поліції Лариса Зуб повідомила, що з початку 2019 року 324 дитини стали жертвами сексуального насильства. Вона наголосила на важливості створення у поліції окремого підрозділу з розслідування таких злочинів. Вона також акцентувала увагу на складнощах фіксації цього типу правопорушень через небажання дорослих серйозно сприймати заяви дітей.

– Часто дорослі говорять, що дитина щось вигадує, або просто відмовляються сприймати таку реальність. Адже насильником може виявитися близький родич дитини. Брак психологів дуже ускладнює процес розслідування, – сказала вона.

Розробник українського додатка батьківського контролю Віктор Євпак зауважив проблему цифрової залежності у дітей.

– Є ціла наука, яка називається «маніпулятивний дизайн». Я помітив таку залежність у своїх дітей уже в три роки. Батьки мають розуміти ризики для дітей, говорити з ними про це та встановлювати межі. Одним з таких помічників для батьків є додаток батьківського контролю Kidslox, – зазначив він.

Координаторка програм із захисту дітей від насильства офісу Уповноваженого з прав дитини Анастасія Дьякова зазначила, що під час спілкування в Інтернеті дитина почувається безпечно, і виникає так звана ілюзія спальні. Через це діти можуть поводитися так, як не наважилися б у реальному житті.

– Тому діти можуть відправляти інтимні матеріали незнайомцям. Потім починається шантаж, є випадки, коли такі дії завершувалися зґвалтуванням дитини, – зазначила Дьякова.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.