Її створювали пів року: в Черкасах презентували скульптурну композицію “Ураження Поліфема”

Олександр Дувінський

На фото Олександр Дувінський

У Черкасах художник Олександр Дувінський презентував скульптурну композицію “Ураження Поліфема”. Над твором митець працював останні пів року, а задумав його з початком повномасштабного вторгнення. 

Про це пише “18000”.

Своєю композицією художник відсилає глядача до відомої історії про Одіссея, який переміг циклопа Поліфема.

“Але глядач не побачить циклопа, хаотичне зло – хиже і смертоносне для всього живого – представлене у вигляді величезного динозавра, який вже втратив свою плоть, але не втратив бажання нищити життя. Протистоять йому три фігури, ніби обпечені вогнем і часом, але вони тримають оборону, уражають ворога – в їхніх руках лише артилерійський банник, яким заряджають гармати”, – пояснили організатори події.

Скульптура "Ураження Поліфема"

Саме такий банник до гаубиці 777, що повторює лінію “равлика Паскаля”, став початком створення образів проєкту.

За спинами людей – образ нашої цивілізації, яку захищають і відстоюють українські воїни. Це копія годинника Гюйгенса, який розміщений в римському портику. Підсилений звук роботи годинника став звуковим оформленням експозиції.

“Художник пропонує глядачеві самому міркувати над сенсами і символами. Хтось може побачити в його роботі і просто міфічно-фантастичний сюжет, хтось – власну внутрішню боротьбу, хтось – споконвічний конфлікт добра і зла, світла і темряви. Цю композицію назвали скульптура-вистава, адже розглядаючи її з різних ракурсів, глядач відчуває дію, стає учасником спротиву”, – розповіли організатори.

Частина скульптурної композиції

Композиція заввишки чотирьох метрів, а її довжина майже 15. Виконані скульптури в техніці пап’є-маше.

Побачити твір можна упродовж тижня, до 20 січня, у галереї Склад №5 за адресою вулиця Надпільна, 252.

Також читайте: Не для того, щоб втекти від реальності, а щоб отримати досвід”: черкащанки створили інтерактивну психологічну книгу.

Втомився читати лише сумні новини? Підписуйся на інстаграм “18000” – місце, де ділимося надихаючими історіями черкащан та рекомендаціями від нашої команди

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *