Юна черкащанка пройшла за конкурсом до восьми вишів і вирішила стати танкісткою

У День Прапора, 23 серпня, у Харківському військовому інституті танкових військ НТУ «ХПІ» вперше в історії держави прийняли Присягу на вірність Україні п’ятеро дівчат.

Серед них – 17-річна Марія Сергєєва з Черкащини з династії військових. Її дідусь був льотчиком, батько – капітаном-зв’язківцем, який пройшов АТО. Танкістка у родині буде звісно перша, бо й на всю країну одна з перших, пише “Козацький край”.

Марія закінчила два курси медичної академії, коли раптом зателефонувала батькам з військкомату і сказала, що хоче стати офіцером. Батько поставився до вибору доньки з розумінням, підтримала і мама.

Щоб переконатися у своїх можливостях, дівчина подала документи до шести цивільних та двох військових вишів. За результатами ЗНО пройшла в усі, але вибрала саме інститут танкових військ. Тут, окрім конкурсу сертифікатів, довелося пройти ще й професійний психологічний відбір, а також на рівні з хлопцями здавати іспит з фізичної підготовки – крос, підтягування. У танку Марія ще не була, але під час «курсу молодого бійця» він гуркотів над її головою – коли черкащанка була в траншеї, притискаючи автомат – таке випробування входило у початковий вишкіл майбутніх офіцерів ЗСУ.

Нагадаємо, восени минулого року набув чинності закон, згідно з яким жінкам нарівні з чоловіками надані рівні можливості для підписання контракту та проходження служби в лавах Збройних сил України. У жовтні 2018 року вперше в історії сучасної України генеральське звання присвоєно жінці – генерал-майором медичної служби стала начальниця Військово-медичного управління Служби безпеки України Людмила Шугалей.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини