З черкаського бюджету просять спрямувати понад 3,7 млн для компенсації витрат бізнесу на генератори

генератор

ілюстративне фото: Суспільне

Черкаські чиновники хочуть повернути компенсацію бізнесменам за придбані генератори. Раніше депутати ухвалили протилежне рішення. Сума, яку планують спрямувати понад 3,7 млн гривень за рахунок перерозподілу коштів резервного фонду бюджету.

З такою пропозицією 26 березня на бюджетній комісії виступила директорка департаменту економіки та розвитку Ірина Удод, пишуть “18000”.

Збільшити фінансування часткового відшкодування витрат підприємців на енергоприлади планують з нерозподілених коштів, що утворилися станом на 1 березня цього року.

Згідно з пропозиціями департаменту, протягом 2023 року до виконкому із заявами на відшкодування витрат звернулися 72 підприємці. З ними уклали відповідні договори. Для цього у міському бюджеті передбачили 4,2 млн гривень. Проте по факту вдалося відшкодували лише вартість двох генераторів. Решту так і не було компенсовано через невиконання планових  надходжень до міського бюджету. 

Під час обговорення та ухвалення бюджету розвитку на поточний рік депутати Черкаської міської ради відмовилися від фінансування відповідної програми з метою акумулювання коштів на інші заходи, зокрема задля забезпечення потреб Збройних сил України. Депутати передбачали, що до питання компенсації раніше придбаних представниками бізнесу генераторів повернуться після перемоги, зважаючи на те, що фактично з моменту купівлі обладнання пройшло вже більше року і навряд підприємці, які звернулися за допомогою, критично потребують відповідних фінансових ресурсів. 

У коментарі “18000” очільниця департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради Ірина Удод зазначила, що ініціатива про повернення відповідних видатків є виключно позицією департаменту. Її поки не підтримали ні члени виконавчого комітету, ні безпосередньо депутати Черкаської міської ради. Запропоновані зміни до бюджету вони розглядатимуть на наступній сесії міської ради 28 березня. 

У 2024 році для реалізації заходів щодо часткового відшкодування витрат для підприємців на енергообладнання у міському бюджеті на сьогодні передбачено 499 500 гривень. Аби відшкодувати кошти за минулорічними заявами, суму пропонують збільшити на 3 774 280 гривень.

Нагадаємо, як писали “18000” раніше, у списку підприємців, які просять відшкодувати кошти за генератори, восьмеро пов’язаних із однією з місцевих мереж роздрібної торгівлі пивом. Особам, афілійованим із цією мережею, з місцевого бюджету може бути сплачено майже 400 тисяч гривень. 

Також серед заявників на компенсацію – власники закладів громадського харчування. Йдеться, зокрема, мінімум про одну з кав’ярень у мікрорайоні Митниця і ресторан та паб у центрі міста. Власником першого закладу є депутат Черкаської міської ради від фракції “Батьківщина”, офіційний мільйонер Валерій Міняйло. Він може отримати з місцевого бюджету 42,5 тисячі гривень. Власником пабу є авторитетний бізнесмен Вадим Воробйов, який розраховує на 174 тисячі гривень. Для забезпечення діяльності ресторану китайської кухні до місцевої ради звернулася Олена Сай.

Читайте також: Черкаський виконком перерозподілив видатки з бюджету.

Єдиний телеграм-канал новин у Черкасах, новинам якого можна довіряти. Підписуйся на “18000 | Шо там у Черкасах?”.

коментарі
1 Коментар
  1. Какому нафиг бизнесу!?.. Деньги на ЗСУ!!!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *