В Україні ще у 2012-му році була ухвалена Програма розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро. Згідно з документом, який за 7 років не зазнавав жодних змін, орієнтовний обсяг фінансування на екологічне оздоровлення басейну річки Дніпро та поліпшення якості питної води складав 6, 086 млрд гривень.
У Регіональному офісі водних ресурсів кажуть: жодної копійки на оздоровлення Дніпра по цій програмі не отримували.
Частково вирішити проблеми Дніпра та інших річок регіону намагаються і на місцевому рівні. У 2016-му році була затверджена Програма охорони навколишнього природного середовища до 2020-го. У ній передбачено 12 заходів з реконструкції та будівництва каналізаційних мереж та очисних споруд. Поки вдалося виконати лише три: йдеться про реконструкцію каналізацій у смт Катеринополі, Кам’янці та центральній райлікарні Шполи.
– Аби виконати заплановані заходи по очисних, потрібно близько 187 мільйонів гривень. Це значна сума. Ці заходи є в пріоритетах. Але треба розуміти, що до їхнього виконання мають залучатися органи місцевого самоврядування, на балансі яких вони перебувають, – говорить начальниця управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА Олена Звягінцева.
Окрім того за Програмою розвитку рибного господарства водойм Черкаської області на 2014-2020 роки було випущено у Дніпро понад 74,1 тонни рослиноїдних риб.
ЧИТАЙТЕ: Перепони та “ін’єкції” нечистот. Чому зеленіє Дніпро та що з цим робити?