За місяць у Черкасах GPS-трекери запрацюють в усьому громадському транспорті

Протягом місяця в усіх черкаських маршрутках мають запрацювати GPS-трекери для моніторингу громадського транспорту. Нині вони встановлені вже у 50% приватних автобусів, а також в усіх комунальних тролейбусах.

За рухом громадського транспорту можна слідкувати онлайн через мобільні додатки “Dozor City” та “Mapamagic”.

Про це під час презентації додатків розповів начальник управління транспорту Віталій Москаленко.

За його словами, встановлення трекерів і повноцінний запуск системи затягнувся через карантин. Трекери встановлює житомирська компанія “Дозор”, яка виграла конкурс.

– Завдяки трекерам перевізник може контролювати рух усіх транспортних засобів, чи все відбувається згідно з графіком. Якщо є скарга на якогось водія – швидко перевірити його роботу, – говорить Москаленко.

Натомість за словами заступника мера Павла Валенчука, надалі це дасть змогу владі перевірити ефективність маршрутів, оптимізувати ті, що дублюються, або створювати нові задля зручності пасажирів.

Водночас користувач уж зараз у реальному часі може бачити, де зараз потрібна йому маршрутка, і не витрачати зайвий час на її очікуванні на зупинці.

Депутат міськради Віктор Євпак презентував початок роботи офісу цифрової трансформації Digital Cherkasy, який у Черкасах реалізують у партнерстві з Мінцифри та обласною адміністрацією. Він висловив сподівання, що така увага Мінцифри до Черкас дасть змогу місту вийти в лідери в питаннях цифровізації процесів.

– Зараз вперше в Черкасах запускається елемент відкритих даних. Це означає, що всі дані з GPS-трекерів є відкритими. А отже, можуть використовуватися іншими компаніями або програмістами, які можуть писати власні цікаві сервіси, – зазначив Євпак.

Саме завдяки цьому, за словами Євпака, і вдалося “реамінувати” додаток “Mapamagic”, в якому раніше була неповна інформація про громадський транспорт у місті.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

Реклама

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.