За перші два дні роботи “народного супутника” ЗСУ виявили понад 60 одиниць техніки окупанта

Знімки з супутника

Тільки за два дні роботи супутника компанії ICEYE, яку придбав для ЗСУ Фонд Сергія Притули, російська армія втратила бронетехніки на більшу суму, ніж коштує весь проєкт з супутниками.

Про це написав міністр оборони України Олексій Резніков.

“За перші два дні роботи супутника було виявлено понад 60 одиниць бойової техніки, яку ворог намагався замаскувати у лісосмугах та за іншими перешкодами. Її виявили тому, що супутники ICEYE збирають інформацію за технологією Synthetic aperture radar (SAR). Зазначену техніку було б дуже складно або неможливо помітити засобами оптичних супутників”, – зауважив міністр оборони.

Нині один супутник повністю працює на потреби нашої оборони, ще майже два десятки залучають, коли є необхідність.

“Сили оборони України, насамперед – бойові бригади ЗСУ, вже деякий час отримують потік даних з супутників ICEYE. Знімки безпосередньо розшифровують та опрацьовують фахівці воєнною розвідки Міноборони, які пройшли відповідне навчання”, – пояснив Олексій Резніков.

Він навів кілька переваг, які надають супутники ICEYE:

  • по-перше, Україна отримала можливість комбінувати дані оптичних супутників від партнерів та дані SAR. Супутники з технологією SAR стають особливо актуальними восени та взимку, коли погана погода, хмарність чи сніг. Для них немає різниці – день чи ніч.
  • по-друге, українські військові визначають, звідки і коли отримувати потрібні дані. Наразі здійснюється систематичний моніторинг основних районів ведення бойових дій на півдні та сході.
  • по-третє, інформація надходять від аналітиків до бойових підрозділів швидко. Російським окупантам буде складніше приховувати свої наміри, це ще більше ускладнить їхню логістику.

Резніков подякував Фонду Сергія Притули та українцям за пожертви, які надали доступ до інформації з угрупування супутників компанії ICEYE.

Як писав “18000“, у серпні Фонд Сергія Притули за зібрані 600 млн гривен на байрактари, купив доступ до супутника компанії “ICEYE”.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *