Більше сотні черкащан протягом 2019 року звернулися до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у зв’язку з насиллям в сім’ї та за ознакою статі.
Про це фахівці центру розповіли на пресконференції.
Серед 115 заявників – 64 жінки, 48 дітей та три чоловіки. Завданнями установи є прийом і розгляд заяв, інформування, швидке реагування та здійснення соціального супроводу.
– Окрім протидії насильства в сім’ї, необхідно здійснювати роботи з попередження. Здебільшого діти стають свідками спілкування і сварок батьків. Тому необхідно проводити роз’яснювальні роботи з ними, щоб модель поведінки, яку вони побачили в родині, не проектували в майбутньому в своїх сім’ях. Працівники центру розробили низку тренінгів, семінарів, які проводять з тими, хто перебуває у нас на обліку, а також з учнями освітніх закладів, – зазначає директорка Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Савранська.
Головна спеціалістка Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА Лариса Удовиченко зауважила, що раніше говорити в суспільстві про насильство в сім’ї було чимось неприйнятним. Зараз ця тенденція змінилася. Усе більше громадян, хто замовчував такі факти, звертаються до державних установ та поліції.
– В області розроблені та затверджені заходи щодо запобігання та протидії домашньому насиллю. Основним напрямом є попередження цього явища. Наше управління разом із БО «100 % життя» проводить превентивні заходи з метою підвищення рівня освіченості населення та зниження рівня вразливості, – зауважила Лариса Удовиченко.
Від управління в області створено сім мобільних бригад, які спрямовані на соціально-психологічну допомогу жертвам насилля та насильства за ознакою статі. Вони діють у Черкасах, Ватутіно, Умані, Каневі, Чигиринському районі, Соколівській та Степанецькій об’єднаних територіальних громадах.
За інформацію представників Управління превентивної діяльності ГУНП у Черкаській області протягом минулого року до відділень поліції звернулося близько трьох тисяч осіб, які постраждали від домашнього насилля. Цього року зафіксували понад п’ять тисяч. Із метою швидкого реагування, належного надання допомоги створена мобільна бригада від поліції. Також правоохоронці налагоджують роботу з державними та громадськими організаціями.
– Ми ініціювали роботу Черкаського жіночого кризовому центру, в якому надають допомогу жінкам, що опинилися в різних складних життєвих ситуаціях. Лише за 2019 рік до нас звернулося близько 200 осіб. На жаль, не всім змогли надати притулок, проте пропонували інші послуги, намагалися допомогти із соціалізацією. Зараз не всі жінки, що до нас звертаються, готові публічно і відкрито говорити про проблеми. Проте ми маємо створити довірливі стосунки і донести, що саме формула: «Не мовчати, а говорити» – допоможе у вирішенні проблеми і вплине на тих людей, які не звертаються по допомогу, – розповіла відповідальна директорка «100 % життя» Марина Стадник.
Дар’я Роженкова для «18000»