За рік українські лікарі провели понад 300 трансплантацій

Фото: Укрінформ

Понад 300 трансплантацій провели в Україні вітчизняні лікарі протягом 2021 року. Це вдвічі більше, ніж у 2020 році і майже вчетверо більше, ніж у 2019. 

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.

Нині в Україні діють 26 центрів трансплантації, яким витрати за операції покривають із держбюджету.

– За трансплантацію нирки в Україні лікарня отримує від держави 801 тис грн, печінки – 1,428 млн грн, серця – понад 2 млн грн, за трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора – понад 2,4 млн грн, – розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Для порівняння: середня вартість такого ж лікування за кордоном – 3,5 млн грн за трансплантацію печінки та понад 3 млн грн – за трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора.

Цьогоріч вперше зробили пересадки серця дітям, трансплантацію легень, симультанну трансплантацію (пацієнту одночасно пересаджено серце і нирки).

Наступного року планують врегулювати питання трансплантації тканин. Загалом у бюджеті на наступний рік закладено 939,5 млн грн на трансплантацію.

Пілотний проєкт із трансплантації в Україні продовжено до грудня 2023 року, що дає можливість збільшувати кількість відповідних операцій.

Нагадаємо, в грудні 2021 року в Черкаській обласній лікарні вперше провели  забір органів для трансплантації.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.