За вихідні «кіно просто неба» від БФ «МХП – Громаді» побачили понад 2,5 тисячі черкащан

Понад 2,5 тисячі жителів прийшли подивитися кіно просто неба минулого вікенда у Звенигородському та Черкаському районах. Святковому настрою не стали на заваді ані дощі, ані спека, які протягом вихідних чергувалися із завидною регулярністю.  Кіномобіль, дощовики, сонячні парасольки та усміхнені обличчя глядачів стали невід’ємними атрибутами кінопоказів цього тижня, що відбулися у Свидівку, Мошнах та Будищі Черкаського, а також Водяниках Звинигородського районів.

Національний тур «Кіно просто неба» на Черкащині стартував 18 червня у Свидівку. Сюди організатори туру привезли стрічку «Пекельна хоругва», зняту за мотивами однойменної казки нашого земляка Сашка Лірника, а також комедійний пригодницький фільм «Безславні кріпаки» режисера Романа Перфільєва.

У Мошнах можна було побачити мюзикл «Гуцулка Ксеня» та трагікомедію Антоніо Лукіча «Мої думки тихі».

– У свій час у нашому селі була і власна кіноапаратура, і в кіно люди часто ходили. Нині ж такий мистецький кінопроєкт став ковтком свіжого повітря. На перший сеанс більше молоді прийшло, а пізніше й старші підійшли. Це ж в селі – доки господарство попорають, доки зберуться. Проте навіть із сусідніх сіл приєдналися односельці. Враження залишилися лише яскраві, адже і умови показу незвичні, і великий екран, і якісний звук, – розповіла мошнівчанка Леся Гаврилюк.

Тим часом у Будищі глядачі обрали фільм-фентезі «Казка старого мельника» та історичну стрічку «Толока», зняту Михайлом Іллєнком за мотивами шевченківської балади «У тієї Катерини хата на помості…» Подивитися ці стрічки зібралося понад 500 будищенців та гостей села.

У Водяники кіномобіль Національного туру привіз «Пекельну хоругву» та «Толоку». Родзинкою кіносвята тут став візит Богдана Бенюка, актора театру та кіно, народного актора України. Богдан Бенюк, Ахтем Сеітаблаєв та Ірма Вітовська стали амбасадорами проєкту “Кіно просто неба”. Люди охоче спілкувалися та робили фото із метром українського кіно, героєм демонстрованого на екрані фільму «Толока».

Він висловив сподівання, що українське кіно зможе достукатися в наші душі і нагадувати нам хто ми є, звідки є, якого ми поля ягоди і як ми маєм це поле захищати.

– Бажаю вам гарно цей вечір провести, відчути і відгуками підтвердити, що українське кіно серцево пульсує таким чином, що ми відчуваємо, що ми – у центрі Європи є як великий народ, – зауважив Богдан Бенюк.

Уже наступних вихідних кіномобіль Національного туру «Кіно просто неба» завітає у Моринці, Звенигородку, Єрки та Катеринопіль. Тож запасайтеся головними уборами на випадок спеки та дощовиками і парасольками – на випадок дощу й гайда дивитися сучасне, якісне українське кіно разом з МХП!

Нагадаємо, Національний Тур «Кіно просто неба» реалізується Благодійним фондом «МХП–Громаді» у партнерстві з Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» та за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Партнерами Національного Туру «Кіно просто неба» є: Райффайзен Банк Аваль, Компанія «Делойт» в Україні, Українська кіноакадемія, UA: Суспільне мовлення, компанія «Вавілон», Еспресо TV.

*Іміджева інформація

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

Реклама

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.