Заміна копійки на шаг не потребуватиме додаткових витрат – Пишний

10 та 5 гривень монетами

Заміна копійок на шаг не потребуватиме додаткових витрат

Заміна копійки на шаг не потребуватиме додаткових витрат з боку Національного банку чи державного бюджету. 

Про це повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний в інтерв’ю NV.

Нині в обігу є майже 15 млрд монет різного номіналу. З них майже 5,5 млрд – це 10 і 50 копійок. Щороку Нацбанк докарбовує нові монети для заміни зношених, тож у 2025 році заплановано випуск щонайменше 20 млн нових монет.

“Ми хочемо, щоб це наступне докарбовування стосувалося монет, номінованих не в копійках, а в шагах”, – розповів Андрій Пишний.

У певний момент в обігу будуть одночасно і копійки, виготовлені раніше, і шаги, маючи рівнозначність з погляду їхнього статусу як платіжного засобу.

Що відомо про шаг?

Раніше “18000” писав, що Національний банк України пропонує змінити назву українських розмінних монет з “копійок” на “шаги” для відновлення історичної справедливості.

Назва “шаг” – давнього українського походження. Її використовували на території України і в українській грошовій лічбі (з XVI–XVII ст.) Шаг широко вживають у класичній українській літературі, зокрема часто згадується у творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки та інших письменників.

“Шаги” були введені у грошовий обіг у часи Української революції 1917–1921 року. Це було закріплено на законодавчому рівні. Водночас назва “копійка” має московське, імперське походження.

Читайте також: Нацбанк зняв обмеження у 150 тисяч гривень для переказів на карту.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *